Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért esett ennyit a mérnökkép...

Miért esett ennyit a mérnökképzés színvonala Magyarországon pont 2023-ra amikor az akkumulátor beruházások érkeznek tömegével?

Figyelt kérdés
Nagyon furcsa számomra, hogy első félévesként a létezésem is megér annyit, hogy jó mérnök legyek, ezelőtt 4 évvel meg kellett küzdeni a mérnöki diplomáért, illetve azelőtti időszakokban meg még jobban. Miért lehet ez? Akkumulátorgyártó nagyhatalom leszünk és emiatt mindenki jó lesz "mérnöknek"?

nov. 20. 23:00
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
95%

Ennek se füle, se farka.

Milyen szakirányú mérnökire gondolsz?

Víz, építész, elektro-, gépész, közlekedés, repülő, vegyész, villamos?


Vagy most alvás előtt egy megnyugtatót akkumulátoroztál a stadionozás helyett?

nov. 20. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Nem, konkrétan a mechatronika, gépész, és villamosmérnökire céloztam
nov. 20. 23:14
 3/26 A kérdező kommentje:
Számoltak be mások is erről, hogy itt jelentős könnyítések vannak, több egyetemről is országszerte
nov. 20. 23:15
 4/26 anonim ***** válasza:
90%

Nem látok színvonal csökkenést. Ugyanazt oktatják, ugyanúgy, ugyanolyan elvárásokkal, mint évekkel ezelőtt is.


Ha úgy látod, hogy nem éri meg küzdeni a diplomáért, akkor ne küzdj. Meglátjuk, hogy mire viszed anélkül.

nov. 21. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
84%
Bocs, de ha téged ennyi ésszel és ilyen rossz logikai képességekkel felvettek mérnöknek, akkor tényleg esett a szinvonal!
nov. 21. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
#4-#5 Természetesen a legújabb tantervekről beszéltem, semmi másról nem tudok nyilatkozni. Lehet én gondolom rosszul, előfordulhat.
nov. 21. 08:24
 7/26 anonim ***** válasza:
90%
A mérnököt nem a kilóra mért betűmennyiség fejben tartására idomítják, hanem modellfelállítási és azt matematikával megoldási képességre. Amellett akár 50 éve is elvárás volt az önálló munka, csak akkor a hallgató nem a googlehoz nyúlt, hanem megfizette a nagy könyvtárak által kínált forráskutatás nem túl nagy költségét.
nov. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
#7 ezzel semmi bajom sincs. Persze önállóan is próbálok tanulni. De a számonkérésre gondoltam. Nincsen elvárás szinte sajnos és lehet csalni is akár, mivel nem figyelik. Ez minőségromlást eredményezhet
nov. 21. 12:30
 9/26 A kérdező kommentje:
Nyílván nem magolni szeretnék, mivel mérnöknek jöttem, ez teljesen természetes.
nov. 21. 12:34
 10/26 anonim ***** válasza:
90%
Válts egyetemet, vagy járj versenyekre. Magadat képezd, ne mással törődj. A lógós meg, ha munkába áll, senki se fog helyette melózni. Vagy bepótolja, vagy megszökik.
nov. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!