Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes tanulnom Nemzetközi...

Colubrinus01 kérdése:

Érdemes tanulnom Nemzetközi Tanulmányokat?

Figyelt kérdés

Most szeptemberben kezdtem el a tanulni az ELTE-n Nemzetközi tanulmányokat angol nyelven. A cél az, hogy diplomata/nagykövet lehessek, viszont megoszlik az emberek véleménye a szakról.


Egyesek úgy gondoljak a jog az egyetlen olyan szak, ami hasznos lehet, mások azt mondták hogy NT-al is el lehet helyezkedni. Nagyon bizonytalan vagyok a szakomat illetően. Az se kizárt, hogy jövő évtől jogot fogok tanulni, attól függően, hogy másoknak milyen tapasztalati vannak.


Leginkább azoknak a véleményére vagyok kiváncsi, akik hasonló területen foglalkoznak vagy van valami belelátásuk a dolgokba. Köszönöm.


L/19



nov. 24. 20:05
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez a cél, ahhoz tökéletesen jó a nemzetközi tanulmányok is, helyesebben semmivel nem kevesebb, mint a jog. Annyi, hogy ezen a területen kétfajta módon tudsz előre jutni: kapcsolatokkal vagy irgalmatlan sok munkával és szerencsével. Nagyon proaktívnak kell lenned, arra azért nem nagyon kell számítani, hogy kapkodni fognak utánad, neked kell kilincselned minden létező helyen. Ja, és ha diplomáciai területen helyezkednél el, oda a belépő általában két felsőfokú nyelvvizsga szokott lenni. Mármint az angolon felül persze, kivéve, ha valamilyen nagyon ritka és különleges nyelven beszélsz.
nov. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Én is ezen a szakon tanulok és ugyanazt tudom írni, mint az első, ez egy olyan szak ahol nagyon sokat számít a tanuláson kívüli tevékenység, lépj be diákszervezetekbe - a Gyakorlati diplomácia szakkollégiuma tökéletes - és diákmunkánál és gyakornoki munkánál is próbálj a szakodhoz kötődő munkákat keresni. Én nem vagyok elfogult a szakot illetően, mert rájöttem, hogy nem az én világom, de azok akik azt mondják büfészak azok nem tettek bele semmi pluszt az egyetemi éveikbe.
nov. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!