Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » SZTE passziváltatás hogyan...

SZTE passziváltatás hogyan működik?

Figyelt kérdés

A kérdésem azokhoz szól akik tudják hogy pontosan hogyan kell passziváltatni az SZTE-n

Szóval most, még a vizsgaidőszak kezdete előtt eldöntöttem hogy nem szeretném folytatni a szakot, hanem szeptemberben egy másik szakot kezdenék meg. Azonban hogy tudjak diákmunkát vállalni, meg egyébként sem szeretnék kiiratkozni, a második, tehát a tavaszi félévemet passziváltatni szeretném. Az lenne a kérdésem, hogy ha most nem csinálok semmit, nem adok be kérvényt hanem a vizsgaidőszak végéig maradok aktívon úgymond, de nem jelentkezem vizsgákra, nem járok órákra stb, akkor attól még tudom a tavaszi félévemet passziváltatni? Vagy az lenne a legjobb hogy ha már most adnék be kérelmet? Illetve hogy ha passziváltatni szeretnék akkor a modulon kell kérelmet beadnom ugye? Tudom, hogy így is úgy is elveszik ez az államilag tánogatott félévem úgymond, de azért szeretnék még aktív maradni hogy legalább a diákom megmaradjon februárig.



nov. 26. 17:16
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ott is neptun van már gondolom, nagyon egyszerű a képlet. Amikor lehetővé válik a regisztráció a következő félévre, passzív félévet állítasz be. Sőt, igazából ha nem csinálsz semmit tavasszal, akkor automatikusan passzív félévre fog beállítani. Legalábbis a neptunos rendszerben így volt.
nov. 27. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

SZTE-n sosem kellett a Neptunban semmit beállítani, se az aktív, se a passzív félévet, ha vettél fel tárgyat és nem passziváltattál, automatikusan aktív voltál. A passzív félévet pedig igen, Modulóban kell kérvényezni, ahogy a Kérdező írta. A konkrét nevére már nem emlékszem, én még 2019-ben voltam passzívon, de biztos megtalálod majd a passzív kulcsszóval.


Szerintem semmi hátrányod nem származhat abból, ha most nem sikerülnek a tárgyaid. Fizetősre áttenni nem fognak, és a kérvény beadásánál sem hiszem, hogy nézik az eredményeid. Sőt, szerintem most nem is tudsz passzívot kérvényeztetni, én úgy tudom, csak szorgalmi időszak elején lehet.

dec. 2. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha nem veszel fel tárgyat, akkor "nem bejelentett passzív félév" lesz. A modulóban van hozzá kérvény. A Főmenün a beadásnál, azon belül a

"Karközi beadási hely" fülnél érheted el a "Passzív félév bejelentő / kérvényező űrlap"-ot. Csak félév elején működik, de amennyiben nem első féléves leszel adott félévben és nincs még egyhuzamban 2 passzív féléved, gyakorlatilag bármilyen kifogást elfogadnak, szerintem el sem olvassák, mert jogod van a passziváltatáshoz.


Az önköltségesre átsorolást, meg mindig két félév átlagából számolják és minden esetben nyáron történik. Ezt a tanulmányi osztály vezetője mondta, hogy év közben senkit nem sorolnak át.

dec. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!