Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri e nőként számítógép...

AyaSz kérdése:

Megéri e nőként számítógép szerelő munkatársnak tanulni?

Figyelt kérdés
Szeretnék számítógépekkel foglaljozni, a saját számítógépemet szét tudom szerelni és össze rakni, kicsit aggódok azoktól hogy azt mondják lányoknak nem való, ti szerintetek? Szolnokon tanulnék

#számítógép #Szolnok #számítógép szerelés #Számítógép össze rakás
nov. 27. 04:40
 1/8 anonim ***** válasza:
81%

Hát ha egy ilyen kérdést a Közlekedés témába írsz, akkor lehet jobb lenne elengedni. 😅


Amúgy meg úgy tudom 2023-mat írunk, nem pedig 1823-mat. Azt csinálsz, amit akarsz, vagy amihez kedved van. Nincs már olyan, hogy férfinak való, meg nőnek való munka.

nov. 27. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
32%

Majd ha ilyen dolgokat javítasz, akkor elmondhatod, hogy számítógép szerelő vagy:

https://www.youtube.com/@DominikMuhelye

Az első gépemet 1996-ban raktam össze, és akkor még nem volt internet se, hogy megnézzem, mit hova kell dugni, szóval a szét és összeszereléshez nem kell nagy ész, adja minden magát. A javítás, ahogy a videóban is csinálják, na az már valami.

nov. 27. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%
Mostara már nagyon kevés pálya van, amelyről el lehet mondani, hogy lányoknak nem tanácsos vagy nem lehet belevágni. Még a komoly fizikai megterhelést igénylő pályákon, például a hivatásos katonák között is vannak nők. Egy nő is tud szupererős fizikai kondícióba kerülni; elég, ha valaki az olimpiákon szereplő női súlyemelőkre vagy női harcművészekre gondol. Inkább az a jogos félelem tarthat vissza egy nőt egy férfiasnak tekintett pályától, hogy a férfi kollegái jó eséllyel kinézik maguk közül. De szerintem egy informatikai műszerész hamar eloszlathatja ezeket a kételyeket, ha a kollégái előtt bebizonyítja a rátermettségét.
nov. 27. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
12%
A fiú/lány kérdéstől függetlenül, magának a szakmának nem sok értelme van.
nov. 27. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Lehet megsértődni az előző írásokon és lepontozni. De tény, hogy a hat tűs kábelt a hat lyukú csatlakozóba bedugni, a kereket a kerekbe, a trapézt a trapézba, a zöldet a zöldbe, stb még nem épp a számítógép szerelés szintje.

Ha érdekel a téma nyugodtan foglalkozz vele, tanuljad. De azért légy tisztában azzal, hogy még bőven a felhasználói színt közepén tartasz csak tudásban, és nem a "szerelői szint" elején.

A fentebb linkelt Dominik műhelye tényleg jó youtube csatorna a témában, de azért az már haladó színt. Kezdőknek talán inkább T&T informatika* csatornáját ajánlanám, az egy gyorsan megugorható színt. Bár nagyobb részt laptopokkal és mobilokkal foglalkozik, de az is igaz, hogy erre halad a világ.

* https://www.youtube.com/@TTInformatika/videos

nov. 27. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Hatos: akkor ha most nem tudja, majd megtanulja ha ezt szeretn csinálni. Csak azért, mert nő még nem biztos, hogy rosszabb lenne, mint egy férfi.
nov. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

3 ettől kellene hasra esni? Hasonlókat én is megcsináltam, mégsem vagyok különösebben ügyes.

Ellenben 20 éve dolgoztam egy holding kis elektronikai alcégénél, ahol szarul voltak felforrasztva azok a mini SMD cuccok egy plc paneljére és leestek, átmentem a javítókhoz, szinte mind 50-60 közti nő volt, igaz nem tudták mit csinálnak, csak annyit, hogy pl. U10 ic-t kell cserélni. Ettől függetlenül lényegesen jobban megscsinálták mint ahogy nekem sikerült volna.

nov. 27. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
46%

Látom lepontoztátok azt, hogy "magának a szakmának nem sok értelme van".


Akkor pontosítom: a szakma iskolarendszerű tanulásának, a "papírszerzésnek" nincs sok értelme, mert olyan gyors a változás, hogy úgyis magadat kell folyamatosan továbbképezned, ha meg erre képes vagy, akkor magadtól meg is tudod tanulni.

nov. 27. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!