Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ciki kidolgozott tételt elkérni?

Ciki kidolgozott tételt elkérni?

Figyelt kérdés

Ti elküldenétek ha valaki elkéri tőletek ami nektek már ki van dolgozva?

(Csak azért kérdezem, mert több embernek írtam és semmi válasz) Nem értem, hogy ez ennyire gáz, másnak segíteni? Vagy akkor miért nem írja, hogy bocs de nem? Az már derogál?

Én sokszor segítek másoknak de visszafele úgy tűnik nem elvárható. De az, hogy válaszra sem méltatnak... Péntek este van tudom, de szerdán írtam és azóta ne mondja nekem senki, hogy nem volt idejük megnyitni, úgy hogy mindenki fentvan^^.

Gondolom dolgozza ki mindenki a tételeket magának?!

Erre gondolnak? (úgy hogy egyébként nekik munkájuk nem volt vele mert ők is kapták)

De annyira már nem tökösek, hogy megírják, hogy nem. Nem küldöm el, az a megoldás, hogy "nem olvasták".

Már elnézést a kifakadásért, de már ténylegesen bosszant, hogy 2 nap alatt nem lehet " el sem olvasni" amit ír a másik... annyira semmibe van nézve az ember. Persze könnyű mondani, hogy én sem küldjek el semmit, csak én valamiért nem így gondolkozom. Mindig elküldöm legyen az órai anyag, házi megoldás....


dec. 1. 21:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Mi mindig megosztottuk oket egymassal, ha valaki kérte. Szigorlat tételeket valaki be is fotózta és feltöltötte driveba, hogy mindenki lathassa.


Ezek a barátaid akik nem írnak vissza, vagy csak random évfolyamtársaid? Mert ha a barátaid, akkor elég kínos. Meg szerda óta élőben is rá tudtál volna kérdezni.


Viszont ha valaki sose csinál semmit és mindig csak mindenkitől elkéri a dolgokat, azzal én se szívesen osztottam meg.

dec. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Kontextus nélkül erre nem nagyon lehet válaszolni. Oké, az, hogy miért nincs valakiben annyi, hogy azt mondja, hogy “bocs, nem”, az inkább jellembeli kérdés.

De hogy miért nem adsz oda tételt… nem tudom hova jársz, és ott minek milyen következményei vannak, de nálunk anno volt évfolyam rangsor. Ami meghatározta, hogy ki kaphat ösztöndíjat, ki választhat először tárgyakat, specializációt, stb.

Elég ciki volt, mikor az egyik évfolyamtársam egy olyan emberke miatt nem került be az általa kinézett tárgyra, akinek ő maga adta oda a tételeit, hogy levizsgázzon, csak aztán jobb átlaga lett.

A másik, amikor én adtam oda valakinek, és 3 nap múlva nekem kínálta fel egy harmadik személy pénzért a saját kidolgozott tételeimet - nyilván én se nagyon adtam utána kölcsön semmit.

Mondom, a kontextust nem ismerem, de nálunk teljesen természetes volt, hogy vagy mindenki magának csinál mindent, vagy 2-3 fős csoportokban lebartereztük egymás között, hogy én kidolgozom X-et, te cserébe Y-t, és cserélünk. De pusztán emberbaráti szeretetből nálunk se volt szokás a tétel osztogatás, ha ennek bármi tétje volt.

dec. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha tényleg úgy kaptam volna vkitől akkor átküldeném, feltéve hogy az illető nem kérte hogy ne adjam tovább. Ha viszont olyan tételekről van szó amiket én dolgoztam ki azt max 1-2 emberrel osztanám meg, azért több órányi meló eredményét nem szívesen adnám tovább csak azért mert más lusta volt kidolgozni magának.

Mondjuk ha tényleg úgy kapták és te meg amúgy is gyakran segítesz nekik fura hogy több ember közül senki se írt vissza, nem lehet hogy ők is maguknak készítették?

dec. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

#1

Levelezőn nem találkozunk minden nap (szerencsére)

Isten ments, ilyen barátokat.

Nem random, de évfolyamtársak.

(Illetve írtam korábbi évfolyamtársaknak is akik már ebből vizsgáztak, én nem mert passzíváltattam akkor és nem velük folytattam tovább... de sehol senki, ez a vicces)

Barátoknak semmiképp nem nevezném őket!

Akkor tudnak írni, ha nekik kell valami, de akkor nagyon. Máskor le sem szarják az embert.


#2

Levelezőn nincs ösztöndíj

Pénzért?!

Ingyen már nem divat segíteni?

Ebből is pénz kell csinálni?

Én nem versenyzek senkivel, itt nem lehet lemaradni a tárgyakról. Tárgyfelvétel után 1 héttel is felveheted, senkit nem fog érdekelni.


Mellesleg, olyanoknak is írtam akik ebből már rég levizsgáztak tehát nincs semmiféle versengés, vagy tét.


#3

Nem, nem maguknak

De ha maguknak is készítették volna.. miért fáj segíteni? Értem, hogy munka volt vele, a házi feladatokkal is volt munka amiket én küldtem plusz pontokért...

Itt inkább az a fura, hogy arra nem méltatnak, hogy válaszoljanak, pedig nyilvánvaló, hogy egész nap nyomkodják a telefont, mindig azt csinálják

(Plusz vannak akik már ebből vizsgáztak, nekik is írtam, arról pontosan nincs infóm hogy ők akkor kitől kapták, vagy maguknak csinálták e de gyanítom, hogy kaphatták ők is felsőbb évesektől...)

dec. 1. 23:12
 5/15 anonim ***** válasza:
58%

"De ha maguknak is készítették volna.. miért fáj segíteni?" - Mert ugyanúgy el tudtam volna én is mással tölteni azokat az órákat amik a tételek kidolgozásával teltek, nem érzem úgy hogy bárkinek ezek után tartozok azzal hogy emberbaráti szeretetből elküldjem. Szintén levelezőn tanultam meló mellett, mégis megoldottam, nem mástól vártam a csodát.

Én is van hogy napokig nem nézem a Messengert hiába van nálam a telefon folyamatosan, de tételeket telefonon amúgy se tudnám átküldeni mikor a laptopon vannak kidolgozva. Habár random évfolyamtársaknak tuti hogy nem sietnék visszaírni, lehet bunkóság de miért én ugorjak nekik segíteni csak azért mert ők basztak kidolgozni a tételeket. Jól teszi aki akkor már pénzért adja a saját kidolgozott tételeit, az még úgy egy fair üzlet.

dec. 1. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
31%

"Már elnézést a kifakadásért, de már ténylegesen bosszant, hogy 2 nap alatt nem lehet " el sem olvasni" amit ír a másik"


Elhiszem hogy te nem vitted semmire az életben ezért meglepő számodra hogy egyes embereknek nem arról szól az élete hogy az üzeneteiket olvasgatják, de 2 nap egy komoly egzisztenciával rendelkező embernek egyáltalán nem sok idő. Én is levelezőn végeztem az MSc képzésemet teljes állású munka mellett ahol menedzseri pozíciót töltöttem be mellette pedig fejlesztettem határidőre és kutattam valamint a családommal is foglalkoztam úgyhogy az ilyen semmitmondó üzeneteket amik valami random lusta szerencsecsomagoktól érkeztek egyszerűen ignoráltam. Remélem kielégítő választ adtam.

dec. 2. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

És telefonról nem lehet annyit írni, hogy majd 1 hét múlva visszaírok?

Vagy ne is várjad mert nem fogom elküldeni soha?!


Aki már 2-3 éve levizsgázott ebből, neki pl szerintem semmivel nem lesz nehezebb az élete... nem fogunk versenyezni, de legalább segített egy embertársán... , semmivel nem lesz kevesebb...


A mostaniak meg nem hogy pénzért, de van hogy napokig el sem olvassák azaz nem nyitják meg, közben mindig telefonoznak. Oltári nagy bunkóságra vall szerintem.


Na azt kizárt dolognak tartom, hogy van ember aki napokig nem nézi a messengert. Ne is haragudj, de milyen korosztály vagy???

Mindenki látja az üzeneket, pittyeg, jelez ahogy az email is. Csoporttársaimról meg tudom, hogy le sem teszik a kezükből, semmibe nem tartana megnyitni.

Kedvencem mikor a közös csoportba képesek beíírni, de a privát beszélgetésünket 1 hete meg sem nyitotta. Egyenesen szánalmas ennyire levegőnek nézni az embert.

dec. 2. 00:13
 8/15 A kérdező kommentje:

#6

Te mégis melyik generációhoz tartozol? Merthogy nem a mostanihoz az fix.

Emberek telefonnal alszanak, egész nap azt nyomják, a buszon ki sem látszanak belőle. Ne nevettess már, hogy 2 nap alatt nem lehet válaszolni!

Ja te úgy teszel, milyen elfoglalt ember vagy. És nincs 10 mp-ed reagálni, hogy igen tudok/ nem nem tudok segíteni? ez mibe tart? semmibe.


És olyanról még nem hallottál..(gondolom nem mert már az írásodból leír a nagyképűség) hogy valaki gyengébb egy tárgyból és esetleg kér egy kis segítséget? Ez nem lustaság, de ha mondjuk abból az adott tárgyból nem vagyok annyira jó? Miért ne kérhetnék segítséget, mikor én is segített másoknak nem keveset. Nem egy vizsgalappal járultam hozzá a tanulmányaikhoz. Mondjuk rólad lerí, hogy te csak és kizárólag, saját magaddal lehetsz elfoglalva,más nem is létezik, az hogy valakinek nehezebben megy valaki, az az ő baja. Már miért is segítenél? ^^. Még véletlenül se, hisz te sosem kerülhetsz olyan helyzetbe, ugye?

dec. 2. 00:22
 9/15 anonim ***** válasza:
35%

Én egyetemi docensként napi 50-150 levelet kapok a kollégáimtól, egyetemi vezetéstől, hallgatókon át mindenféle apró hülyeségtől kezdve fontosabb dolgokon át.


Ezen felül doktori témákat vezetek és tagja vagyok több szakmai fórumnak valamint konferenciák szakmai stábjának és tanácsadóként dolgozom tudományos folyóiratokban ahonnan szintén beesik napi szinten 50-100 üzenet.


Továbbá magánpraxisban vagyok sebészorvos ahol sajnos a műtét komplexitásától függően 1-1 nap bőven el tud tolódni nap végére a tervezett és a megvalósított munka mennyisége.


Na most 12-14 óra munka után nem fogok este még nekiülni és válaszolni mind az aznap beérkezett 300 üzenetre. Egyszerűen prioritással kezelem bizonyos fontosabb emberek üzeneteit, a többit pedig egy másik szegmensbe irányítom a postafiókomba amit esetleg akkor olvasok el ha szabadidőm engedi.

dec. 2. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
55%

"És nincs 10 mp-ed reagálni, hogy igen tudok/ nem nem tudok segíteni? ez mibe tart?"


Én emberszámba sem veszem a hozzád hasonló kéregetőket akik önmaguktól teljesen életképtelenek és más segítségére szorulnak ilyen egyszerű dologban mint a tételkidolgozás.


"valaki gyengébb egy tárgyból és esetleg kér egy kis segítséget?"


Hallottam ilyenről és fordultak is hozzám segítségért de én természetesen nem segítek senkinek sem ingyen sem pénzért, mivel nem tartozik a felelősségi körömhöz. Ha valaki gyenge képességű akkor vagy forduljon megfelelő szakemberhez plusz órákért vagy hagyja ott az egyetemet ha nem bírja.


"Ez nem lustaság, de ha mondjuk abból az adott tárgyból nem vagyok annyira jó?"


Ez engem végképp nem érdekel hogy nem vagy jó egy tárgyból, ez az egyéni szociális problémád.


"Még véletlenül se, hisz te sosem kerülhetsz olyan helyzetbe, ugye?"


Én megoldom a saját problémáimat anélkül hogy másoktól várnám a csodát, pont ezért vagyok egy nagyon komoly egzisztenciával megáldott, sikeres, belvárosi, jómódú elit Úriember, belőled pedig épp a mentalitásod / hozzáállásod miatt sosem lesz semmi.

dec. 2. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!