Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pécs ÁOK? Mennyire nehéz a...

Pécs ÁOK? Mennyire nehéz a többihez képest? Ha Budapesten kezdeném el a rezidensképzést, bonyolult bekerülni úgy hogy nem ott végeztem?

Figyelt kérdés

Milyen maga a város?

Orvosira készülök, tavaly érettségiztem, de mivel az átlagom nem lenne elég hozzá, ezért marad a duplázás nyelvvizsgák plusz szóbeli, úgyhogy valószínűleg max Pécsre lenne esélyem, azért kérdezem.

Bármilyen ehhez kapcsolódó választ szívesen fogadok, annak külön örülnék ha valaki olyan is hozzászólna, aki oda jár.



dec. 4. 11:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanazt a diplomát kapod, mint a másik 3 egyetemen. Nem könnyebb az országban sehol sem az orvosképzés! Oda lehet nehezebb bekerülni, ahova sokan jelentkeznek, de nálunk vegyesen szóródtak szét az emberek az országban, valaki Bp-en, más Debrecenben, Szombathelyen. A kutyát nem érdekelte, hogy ki hol végzett.
dec. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A gyakorin is olvastam és már máshonnan is hallottam, hogy vidéki orvosiról nehezebb a felvétel Budapestre rezidensképzésre, mert limitáltak a helyek. Ez tényleg így van?
dec. 7. 11:07
 3/5 anonim ***** válasza:

Egyetemi klinikákra nehéz a bekerülés. Pécsett is 1-2 hely van mindenhol. Ezekre a helyekre már évekkel hamarabb ajánlott bedolgoznia magát az embernek. Pl.tdk, stb.

Vidéken és Pesten is könnyebb a bekerülés.

dec. 8. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Pécsen nem szeretnék dolgozni, mindeképp Budapest lenne a cél
dec. 8. 14:32
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Akkor keressni kell ismerőst, kérni kell majd Pécsről ajánlást.
dec. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!