Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit értünk primer és szekunder...

Mit értünk primer és szekunder kutatás alatt?

Figyelt kérdés

Ezt mindig fel kell tüntetni egy szakdolgozatban hogy melyiket használom?


Mármint azt tudom, hogy a primer az amikor nem áll rendelkezésünkre adat önállóan kell elvégezni a kutatást


a szekunder meg az, hogy megvannak az adatok és azokat veszem figyelembe. Ezt mindig fel kell tüntetni? Elég erről egy mondat, hogy szekunder forrásokat használtam fel? Vagy nem is fontos megemlíteni a dolgozatban?


dec. 5. 10:55
 1/3 anonim válasza:
Ahogy mondod
dec. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

> „Ezt mindig fel kell tüntetni?”

Ha szekunder, akkor mindenképpen. Ha tüntetsz fel semmit, az körülbelül azt jelenti, hogy primer.


> „Elég erről egy mondat, hogy szekunder forrásokat használtam fel?”

Elég lehet, de szerintem jobb, ha van egy-egy mondat erről a bevezetőben, aztán annak a résznek az elején, ahol a szekunder kutatásodat kezdet („Ebben a részben az XY által gyűjtött adatokat elemzem.”) leírni, és erősen illik a köszönetnyilvánításba is beírni (hogy „…köszönöm továbbá az XY kutatócsoportja által a rendelkezésemre bocsátott adatokat”). Ha ezeket az adatokat publikálták is, akkor az irodalomjegyzékbe is kerülhet rájuk hivatkozás.


> „Vagy nem is fontos megemlíteni a dolgozatban?”

Ugye ha saját adatok, akkor talán ráfogható, hogy felesleges dicsekvés, illetve akkor úgy is úgy fogalmazol, hogy „ezeket és ezeket mértem”… Szóval dehogynem, nagyon is fontos. Ha szekunder, és nem derül ki egyértelműen, hogy az, akkor az lényegében plágium, ha primer, és nem derül ki, akkor meg a saját érdekeidet csorbítod. Az előbbi súlyos, az utóbbi hülyeség.


Amúgy meg javaslom, hogy konzultálj erről a témavezetőddel/konzulenseddel.

dec. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
59%
Volt olyan kérdés is, hogy mi van, ha alapból publikus adatokat használunk, akkor értelemszerűen nem kell köszönetnyilvánítás, hanem hivatkozni kell.
dec. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!