Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A BGE turizmus-vendéglátás és...

A BGE turizmus-vendéglátás és gazdálkodási és menedzsment szakok között variálok. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
Most vagyok végzős és szeretnék továbbtanulni. A fent említett 2 szak között variálok. Mindkettő nagyon tetszik, a tantárgyak is hasonlóak. Melyik érné meg jobban hosszútávon tanulni? Tapasztalatok? Melyik a nehezebb (tantárgyilag és úgy általánosan is). Előre is köszönöm a válaszokat!

dec. 9. 15:35
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A turizmus-vendéglátás felejtős. Annyit ér, mint egy HR szak.


A gazdmen egy általános alapszak, de még mindig jobban megéri, mint a turizmus. Ebből hatalmas túlképzés van, de sok helyen el lehet vele helyezkedni.

dec. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%

Én is inkább a gazdmenet javaslom, átfogóbb ismereteket ad, amivel sok irányba specializálódhatsz, mint például turizmus felé is.


Viszont azt fontos hozzátenni, hogy egyik szakra sincs akkora igény a munkaerő piacon, úgyhogy minél több nyelv ismerete kiemelten fontos.

dec. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%
Szia! Vannak gazdmenes ismerőseim a BGE PSZKról és turizmus vendéglátósok a KVIKről. Szerintem a PSZKn sokkal keményebb az oktatás és színvonalasabb mint a KVIK viszont KVIKen van az ország legjobb turizmus vendéglátás képzése és az egyetem sokat költ rá, figyel a diákok minőségi oktatására. A turisok miatt pont elhanyagolják az ottani többi szakot. Ha már most specializálódni akarsz akkor turizmus és vendéglátás. Nagyon gyakorlatias és fun (főleg az evős ivós órák, hotellátogatások). Viszont a gazdálkodás management egy jolly joker mert mindent tanít ami közgazdaság viszont így érdemes valami mestert ráépíteni az alapján hogy mi tetszik a tárgyaidból. Ezen kívül több egyetem közül választhatsz nem úgy mint a turizmusnál.
dec. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!