Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan tudom kiszámítani a...

Hogyan tudom kiszámítani a pontjaimat a 2024-es felvételi eljáráshoz, ha már rendelkezem diplomával?

Figyelt kérdés
Próbáltam a felvi kalkulátor segítségével de ott csak érettségi alapján lehet megnézni

dec. 21. 08:43
 1/6 anonim ***** válasza:
92%
A felvételi kalkulátora BSc és osztatlan képzésekre szól, mesterre nem. Mesterre jelentkeznél, vagy újra egy alapszakra?
dec. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, alapszakra jelentkeztél, mert a mesterre nyilván csak a BA/Bsc diploma alapján számíthatnák a pontokat. Az adott egyetem oldalán vagy a felvin lévő felvételi tájékoztatóban szokott lenni információ arról, hogy milyen minősítésű diplomára mennyi pontot adnak. Az is előfordulhat, hogy nem minden diplomát számítanak be csak bizonyos tudományterületről valókat. Egyébként általában a jeles minősítés 400 pontot ér, a jó 370-et (de van, ahol az is 400-as), és ehhez jönnek hozzá a pluszpontok.
dec. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Alapszakra jelentkezem ismét, óvodapedagógus diplomát idén szeretem meg és nyáron csecsemő- és kisgyermeknevelőből végzek. Úgy tudom, hogy ha bármilyen másik szakra jelentkezem akkor azt nem nézik milyen diplomám van hanem csak azt, hogy van-e és milyen a minősítése.

Egyébként pszichológia szakra jelentkezek, ahol nem lehet egyből mesterre menni hiszen eddig más területen tanultam, annyi könnyebbségem lehet miután felvettek, hogy pár tárgyat elfogadnak.

Egyébként 5ös a diplomám és terveim szerint a másik is az lesz. Azt tudom, hogy 400 pontot ér a diploma, de köszönöm, hogy leírtad. Viszont a pszichológiára idén 440 körül volt a ponthatár általában mindenhol.

Van egy nyelvvizsgám, de csak középfokú ami eddig 28 pontot ért, viszont nem tudom az új pontszámítás alapján mennyinek számít illetve, hogy az intézményi pontokat mi alapján számolják. Ami ha jól tudom eddig a többletpontokat jelentette.

Emiatt kérdeztem, hogy tudna-e valaki segíteni mert ha még kevés a pontom tennék azért (már ha lehet) hogy elegendő legyen a pontszámom.

dec. 23. 14:16
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyban attól függ, melyik egyetemre jelentkezel (az ELTE-t kivéve, mert ugyebár az ottani pszichológia szakra csak mesterdiplomát számítanak be). A felvi-n már fent vannak az idén érvényes pontszámítási szabályok. Én is pszichológia szakra jelentkezem (a Károlira) gyógyped. diplomával, így pont egyik nap néztem végig az egyetemeket, és valóban úgy van, ahogy írod, vagyis hogy amit eddig többletpontoknak hívtak, azoknak most 'intézményi pontok' a neve. Ha ötös lesz a diplomád, akkor a 400 ponthoz jön hozzá a nyelvvizsgapont, ami középfokú nyelvvizsga esetén a Károlin változatlanul 28 pont, a Pázmányon 30 pont, a SZTE-n szintén 30 pont, Pécsen 25 pont, Debrecenben pedig 50 (!) pont (de utóbbi két intézményben csak önköltséges képzés indul (ha levelezőről van szó)).

A legtöbbet az dobna a helyzeteden, ha felsőfokú nyelvvizsgát tudnál szerezni, mert a nyelvtudáson kívül csak tanulmányi/művészeti/szakmai versenyeredmény, sporteredmény, illetve hátrányos helyzet, fogyatékosság vagy gyermekgondozás alapján lehet még intézményi pontokat összecsipegetni.

Ha van valami kérdésed, akkor ha gondolod, írhatsz privátot, megpróbálok segíteni.

dec. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az utolsó választ annyiban javítanám ki, hogy Szegeden a BA szintű jeles minősítésű diplomára csak 380 pontot adnak, nem 400-at.
dec. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek a válaszokat!
jan. 4. 18:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!