Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gáz, hogyha férfiként ápoló...

Gáz, hogyha férfiként ápoló (vagy mentős) szeretnék lenni?

Figyelt kérdés

Röviden leírom a történetemet:

5. osztályos korom óta orvos/fogorvos szerettem volna lenni, de a nyögvenyelősebb gimnáziumi teljesítményem és 3 sikertelen felvételi (mármint az egyetemi) próbálkozás után be kellett látnom, hogy egyszerűen nincsen gógyim az orvosi egyetemhez. Ez van, el kell fogadni. Azonban továbbra is ragaszkodom az egészségügyhöz ezért úgy gondoltam, hogy jelentkeznék a Semmelweis egészségtudományi kar ápoló és mentős szakjaira. Leginkább az ápolás lenne a szimpatikusabb de félek, hogy férfiként ezért kiröhögnének, hiszen az női munka egyesek szerint ugyebár. Ti mit gondoltok erről?



dec. 25. 01:03
 1/9 anonim válasza:
100%

Még mindig azon megy a téma hogy nő meg férfi munka?

Vannak ápolók és ápolónők,voltam már mindkettő keze alatt és aranyosak, vagy nem de nem itélek el egy férfit azért mert ápoló, sőt szerintem elég dögösek is az ápoló férfiak, senki nem itéli el őket.

Én még egy műkörmös, vagy pillás, balett oktató pasit is elfogadnék férjemnek mivel semmi baj nincs ezzel, nem ettől fog valakinek a férfiassága elveszni😅


Nem tudom hány éves vagy de legyél akárhány éves is, csináld meg amit elterveztél legyél te az a férfi aki baromi okos, szenvedélyes a munkájában, embereken akar segíteni.

Es igen ilyenkor nagyon komolyan kell venni a dolgokat nincs olyan hogy nincs gógyim hozzá, akkor tanúlj keményen mivel egy ilyen szakmát nem veszünk félvállról.

dec. 25. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Egészségtudományi karon tanulok. Vannak férfi ápoló hallgatók és a kórházban is dolgoznak. Sőt az egyik osztályon a főápoló egy férfi. Nincs semmi szégyellni való ebben.
dec. 25. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem semmi gáz sincs benne, sőt néha hasznos is tud lenni, hogy férfi vagy. Mármint általában jobb a férfiak fizikuma, ha beteget kell forgatni, emelni akkor jól tud ott jönni a fizikai erő.


Annyit szeretnék hozzáfűzni viszont, hogy Semmelweisen a tiszti nagyon kemény, van ott pár ismerősöm (de személyes tapasztalatom nincs), szerintem néha keményebb is tud lenni, mint egy orvosi, nagyon magasan vannak náluk a követelmények.

dec. 25. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Énis férfi ápolónak készülök. Egyántalán nem gáz
dec. 25. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
23%
A mentős kimondottan férfi munka.
dec. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
96%
Nincs olyan,hogy férfi vagy női munka. Ha az akarsz lenni, akkor legyél az.
dec. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
21%
Dehogy nincs. A fizikai erőt igénylő munkát nem lehet nőkre bízni. Nem véletlenül nem lehet nő tűzoltó vagy tek-es.
dec. 25. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon is szükség van férfi ápolókra is. Nem csak arról szó az ápolóság, hogy az ételt odaviszi az ember betegnek, sokszor bizony jól jön ott is a férfi segítség, csak sok helyen kevés a férfi ápoló. Szerintem egyáltalán nem gáz.
dec. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
#7-es.Pedig vannak női tűzoltók.Én külföldön élek, nálunk a városi tűzoltóságban vannak női tűzoltók is.Lehet,hogy Magyarországon nincsenek,de világszinten nem példátlan.
dec. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!