Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakmát tanuljak, ha...

Milyen szakmát tanuljak, ha majdnem mindenhez tehetségtelen vagyok?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, nincsen se szakmám, se érettségim, csak tengek-lengek és normális munkalehetőség meg nyílván így nem igazán akad, vagy csak nagyon szűk keretek között.

Tavaly voltam egy villanyszerelő tanfolyamon, de teljesen kikoptam pikk-pakk, mert sík hülye vagyok matekból/fizikából, az elméleti részéhez pedig elég erősen kellett. Szóval az ehhez hasonló szakterületeket kapásból lőhetem ki.

Pék, cukrász, pincér, szakács megint csak nem való nekem, mert ügyetlen vagyok a konyhában és a pörgést sem bírom, elég szorongós típus vagyok. Csak akkor ugye ott vagyok, hogy fogalmam sincs mi lenne nekem jó, tesóm burkoló, néha maszekolni megyek neki segíteni, de a munka komolyabb részéhez ott is ügyetlen és tehetségtelen vagyok. Apám meg asztalos, az szintén nem megy, pedig nagyon szerette volna, ha én is kitanulnám.

Mi lehetne egyáltalán még opció? Már tényleg semmi ötletem, azon gondolkozom, hogy a személy és vagyonőr tanfolyamot megcsinálom, mert ahhoz feltételezem nem kell különösebb tehetség, de karriernek az elég gyenge, szóval utána mindenképpen kéne néznem még egy szakmát, amit rendesen kitanulhatok.



dec. 25. 16:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg kőműves vagy szobafestő?

Nem tudom, ezekhez mennyi hagyományos matematika/fizika oktatás társul.


Valami jó lenne, ha elkezdene érdekelni - ill. nekem úgy tűnik, nem túl sok az önbizalmad, nem biztos, hogy annyira ügyetlen vagy mint amennyire annak látod magad.


A vagyonőr leginkább akkor lehet jó, ha kinézetre elég erős vagy ("tiszteletet parancsoló testalkat").

Esetleg taxizást megpróbálhatod, ha van jogosítványod, de járművet intézni kell hozzá és ekkor sem árt, ha kigyúrod magad.


Ha semmi sem megy, esetleg valamilyen szaki mellé el tudsz menni, de az jó eséllyel nem túl jó kilátás és főként fizikai erő használata szükséges, ha az megvan.

dec. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%

Ha esetleg van kedved és tudsz elég pénzt szerezni hozzá, akkor egy jogsit szerintem is érdemes csinálni és vagy taxizni, mint a fentebbi írta, vagy futárkodni, sofőrkodni. Ha lesz elég tapasztalatod, akkor tovább mehetsz egy fuvarozós-volános irányba, C, vagy D típusú jogsi megszerzésére.

Annyiban én elfogult vagyok, hogy egyetemistaként is szívesen lennék buszsofőr, szóval ez jutott először eszembe :D

dec. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

20 évesen még nagyon fiatal vagy, bőven előtted az élet, semmivel nem vagy elkésve. Nálad sokkal idősebben sem tudják még sokan, hogy mit akarnak csinálni. De azért ne állj meg itt. Fejleszd a képességeidet és keresd az utadat!


A vagyonőr képzés egyszerű és viszonylag jól fizet, sok helyen egész jó szabadidő aránnyal, hogy mellette aztán tudj mást tanulni, képezni magad, később akár váltani is könnyebb lehet onnan.


A meglevő tudásodat meg ne írd le. Attól, hogy valami most nem megy, még tanulható, fejleszthető, csak foglalkozni kell vele. Járni és beszélni sem tudtál mindig, mégis megtanultál, mert azt láttad mindenkitől, hogy ők tudnak járni és beszélni és szerencsére akkor még senki nem beszélte be neked azokat a gátlásokat, amik miatt most kételkedsz magadban.


Sajnos a család akaratlanul és a legtöbb jószándék mellett is képes rengeteg mérgező gondolatot elültetni az ember fejében. Az ember komplexusai, kisebbségi érzései és egyéb frusztrációk meg képesek ezeket egyre jobban felerősíteni és iszonyatos akadályokat jelentő tanult tehetetlenséggé válni. Elég néhány vicceskedő beszólás gyerekkorban, hogy "téged se az eszedért szeretnek", "rosszul áll a kezedben a csavarhúzó", meg ilyenek és ezek hajlamosak iszonyú mélyen beégni az ember elméjébe, hogy ő erre meg arra nem képes.


Keress egy jó pszichológust és kezdj el dolgozni rajta, hogy ezeket felülírd, meg a szorongásaidon is.


Keress olyan hobbit, sportot, amik javítják a kézügyességet, keress olyan tanárt, akinek van türelme hozzá, hogy ne lehülyézzen, hanem segítsen felzárkózni. Amiket itt felsoroltál mind tök hétköznapi készségek, amik mind tanulhatók, de ha erős komplexusok hitetik el veled, hogy nem vagy rá képes, akkor az nagyon keményen ellened dolgozik.


Minél hamarabb sikerül a fejedben rendet csinálni, hogy ne legyenek szorongásaid, ne szabotáld saját magad ezekkel a gondolatokkal, hogy ehhez meg ahhoz nincs tehetséged, annál hamarabb elkezdheted megtanulni azokat a dolgokat, amik érdekelnek és minőségibb életet teremteni magadnak.


Minél tovább őrizgeted ezeket a frusztrációkat és ezek miatt még több kudarc élményt gyűjtesz, annál több problémával kell később megküzdened. Minél tovább halogatod, hogy elkezdj az elmédben rendet tenni, annál később kezdheted majd el minőségi módon élni az életed.

jan. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!