Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Survey Statisztika msc után,...

Survey Statisztika msc után, milyen lehetőségek vannak PhD-t szerezni?

Figyelt kérdés
Szeretnék majd utána adattudomány/statisztika esetleg idősorelemzésben elmélyülni, azt tanítani/kutatni. Viszont nem tudom, hogy a programról van-e esély bekerülni majd matekos/infós phd képzésre. Gazdasági bsc-t végzek jelenleg, van már tdk-m ökonometriából.

dec. 27. 19:51
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

"a programról van-e esély bekerülni majd matekos/infós phd képzésre"


Nem értem, hogy ha ökonometriával / idősorelemzéssel szeretnél foglalkozni, akkor miért matekos vagy infós phd képzésre szeretnél menni? Az ilyen PhD programokat vagy statisztika phd programon hirdetik meg (ami Magyarországon nincs), vagy economics (alk. közgazdaságtan) doktori iskolában.

dec. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
96%

Infó PhD-re (Computer Science) mégis hogyan akarsz menni úgy, hogy egy semmit nem érő gazdasági BSc-vel + egy olyan matek MSc-vel rendelkezel ahol szintén nem adják meg a kellő informatikai alapismereteket?


A lehető legnagyobb baromság amit csinálsz, még a survey stat MSc is igen nagy ugrás lesz egy gazdasági BSc-hez képest, az IT PhD pedig abszolút felejtős.

dec. 27. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Elnézést a téves megfogalmazásért! A “matekos/infós” képzés alatt nem konkrétan ezen tudományok doktori iskoláit értettem, hanem olyan témához kapcsolódó doktori iskolák programjait, ahol szükség van relatíve magas informatikai/matematikai ismeretekre.

Sajnálom, ha ostobaságot írtam első sorban azért tettem fel a kérdést, hogy a lehetőségeim után érdeklődjek, és arra voltam kíváncsi hogy ha erre az msc-re mennék, milyen lehetőségek vannak ma magyarországon phd szerzésére.

dec. 28. 01:41

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!