Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ügyvédekhez lenne egy pár...

Ügyvédekhez lenne egy pár kérdésem?

Figyelt kérdés

Most vagyok 17 éves és már elég régóta tudom, hogy ügyvéd szeretnék lenni, nagyon érdekel ez a szakma, azon belül is a nemzetközi és a büntetőjog. Utánanézegettem én is ezeknek a szakterületnek, az egyetemeknek, az esetleges külföldi tanulási lehetőségeknek, de nagyon örülnék, ha valaki, aki ebben a munkakörben dolgozik, tudna egy kicsit mesélni a tapasztalatairól, a tanulmányairól, meg bármiről ami ehhez a szakmához kapcsolódik.

Előre is köszönöm a segítséget.



dec. 30. 12:04
 1/2 anonim ***** válasza:
0%
Ezekről nem az ügyvédeket kell kérdezni.
dec. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ilyen ez a pálya: sok unalmas szöveg tanulása, aztán a munka során ezeknek a végtelen bogarászása és immár gyártása is. Nagy felelősség, mert sok pénz, emberek életminősége (pl kinél legyen a gyerek), vagy épp a börtönben töltött évek száma múlhat rajtad. Nagy a szabadságod, te döntöd el hogy mit csinálsz, kinek és mennyiért dolgozol. Mindenképp fogsz találkozni olyan helyzetekkel, amikor komoly erkölcsi dilemmába kerülsz. Lesznek összetűzéseid másokkal, ügyvéddel, hatósággal, bírósággal, és mivel ezek közül több is birtokol valamekkora hatalmat, néha elég reménytelennek tűnik majd a harc. Alapvető követelmény, hogy képes legyél szöveget értelmezni, és mellette legyen legalább valami minimális értékrended. Utóbbi azért is fontos, mert a törvények nem adnak mindenre megoldást, és ügyvédként neked is komoly befolyásod van a dolgok kimenetelére, például hogy egy vitás helyzetben hogy kommunikálsz a másik féllel. Ennek során pedig nyilván az értékeid meghatározóak lesznek.
jan. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!