Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 19 évesen lehet középiskolába...

19 évesen lehet középiskolába jelentkezni?

Figyelt kérdés

Anyagi problémák miatt csak az általános 8 osztályom van meg.

Van munkahelyem, tudnám magamnak biztosítani az iskolai felszereléseket (könyvek/füzetek/tollak, egyéb.) Szerbia vagyok, és amikor megindultam volna középiskolába fizetős és egyben drága is volt a buszjegy. Mostmár ingyenes. Hogyan tudnék neki állni ennek az egésznek úgy, hogy dolgozzak is mellette?

Tehát pl.:

Reggeli suli, hazaérek, eszek és megyek dolgozni, munka után fürdök, megírom a házi feladatokat és tanulok, majd ezt újra és újra egész héten.

Kitartó vagyok, és hiszek bennük, hogy meg tudom csinálni. A főnököm is megértő.

Hogyan induljak el?

Nyilván 2024 szeptemberében szeretnék megindulni.

Kinek kell szólni? Hogy kell jelentkezni? Mi a teendő?

Értelmes és segítőkész válaszokat írjatok légyszi! ✨



jan. 3. 22:20
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Számomra most nem tiszta, hogy a szerb rendszerben szeretnél-e iskolába járni, vagy sem.

Magyarországon ennyi idősen már nem iratkozhatsz be nappalira, hiszen elég fura lenne ha 14-15 évesekkel lennél egy osztályba. Viszont létezik esti suli, ez általában 2-3 nap délután van egy héten, ide az emberek munka mellett járnak.

Feltételezem, hogy ennek létezik hasonló megfelelője szerbiában is amennyire oda szól a kérdésed.

jan. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%

Munka mellett szerintem esti tagozatra tudsz jelentkezni (és az is éri meg jobban, mert együtt a kettőt nem fogod bírni)

Itt nincsenek töltelék tantárgyak csak ami kell az érettségire+ van olyan amit négy év helyett két év alatt elvégezhetsz. Ez direkt azoknak van kitalálva akiknek mellette teljes állása van.


Úgy kell jeletnezni hogy beírod a városod/legközelebbi város nevét+gimnázium vagy esti tagozatos gimnázium. Megnézed az opcíókat, majd amelyik tetszik, annak a sulinak felhívod a megadott számát és felteszed a kérdéseidet. Az én tapasztalatom szerint a következő évi beiratkozási időpontokat később szokták feltenni az oldalukra, ezért hívd inkább őket fel most.

jan. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!