Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Merre tovább villanyszerelőként?

Merre tovább villanyszerelőként?

Figyelt kérdés

Egy éve már küzdök magammal hogy mit csináljak azért fordultam ide hátha valaki ötletéből kapok valami inspirációt. Jelenleg 26 éves vagyok szóval azért hiszek benne hogy még bármire van lehetőség. 6 éve dolgozok egy villanyszerelő cégnél. Ipari szerelést csinálunk kb 20% alap villany cuccok és 80% gyengeáram ( optika, tűzjelző , struki , kamera rendszer ) viszonylag jó pénzem van nettó 3300ft/ óra . A hátránya hogy sokat dolgozunk vidéken ami ugye ott alvós . 4 éve megcsináltam a gyengeáramu okj sulit ami arról szól amit főleg csinálunk . 2 éve megcsináltam a villanyszerelő okjt a papirom megvan de releváns tapasztalat az elég kevés . Egy standard családi házat simán megcsinálok stb de egy okosotthon plcvel azért már kifogna rajtam.



Na és ott jön a dilemmám. Mégis merre haladjak tovább ? A villanyt kéne tovább tolni valami ráépülössel vagy nem . De ha igen milyen részén magam se tudom rá lehet mondani hogy döntsd el de nem tudom . És ahhoz releváns tapasztalat is kéne . Valami nagyban kéne gondolkodni hogy villamosmérnök? Nem tudom hogy menne e illetve hogy van e kedvem 4 évig egy fix dologgal foglalkozni tanulás szintjén az azért más mint az egy éves ráépülök . Valami nyelv kéne ? Elhabogok angolul de ennyi . Nem tervezek külföldre menni szeretek itt lakni akkor minek tovább fejleszteni az angol tudásom ha egy angol hírt is el tudok nagyjából olvasni és megértetem magam külföldön . Nyilván jó lenne csak a motiváció része nincs meg . Vagy valami tök más dolgot is probáljak ki ? De igazából szeretem ezt csinálni rá jönni mi a baj összerakni dolgokat és ráadásul amióta ez a munkám van az összes ház körüli problémát is megoldom , és ez tök menő . Képtelen vagyok egyhelyben csak ülni úgyhogy ha egyetemre is mennék és elvegeznem képtelen lennék szerintem egy laptop fölött órakor egy villamos terv elkészítésével foglalkozni, szeretek menni és csinálni . Ráadásul a jelenlegi munkahelyemen kimaxoltam . Amit csinálunk mind tudom látom hogy hatalmas még az iparág és mennyi ismeretlen rész van csak mivel mi nem foglalkozunk vele így esélyem sincs megtanulni . Csak ezért meg munkahelyet váltani necces főleg hogy anyagilag ahogy nézegettem ilyen 3000/óra tudnék indulni máshol ami valóban nem kevéssel több mint most csak ha azt se tudom mit akarok úgy minek. Vagy csak vegetáljak ebben a szituban ameddig lehet mert ez egy stabil élhető dolog ? De az embernek mindig fejlődnie kéne .



Szóval halvány lila fingom sincs hogy merre haladjak tovább az életben célok szintjén mert eddig úgy megvolt minden miket akarok elérni és mostmar megvan és nem tudom merre tovább de tudom hogy tovább kell csinálni ameddig csak bírom . Nem értem miért van 26 évesen midlife krízisem:D


jan. 5. 15:29
 1/2 anonim ***** válasza:
55%
Ha szereted a munkád, és olyan szinten vagy, hogy meg tudsz csinálni egy családi házat, akkor itt az ideje, hogy kezedbe vedd a sorsod, és egyéni vállalkozást indíts. Hatalmas hiány van villanyszerelőből is. Ha jól dolgozol, hamar híred megy, tele leszel munkával, és nem utolsósorban pénzzel. Közben bővítheted az ismereteidet akár iskolapadban, akár önállóan.
jan. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Gyere vállalkozzunk ketten ha BP felé laksz. :)
jan. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!