Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan éljek megy egyetem...

Hogyan éljek megy egyetem mellett?

Figyelt kérdés
Sziasztok, jelenleg osztatlan szakon tanulok, így csak heti 15-20 órát tudok dolgozni. De vannak olyan hónapok, amikor semmilyen munka nincs (vidéki nagyváros). Ösztöndíjat is keveset kapok, pedig 4.6 az átlagom, ilyen 20-30k-t szoktak adni. Munkából max 70-80 jön össze, de mondom, ki is esnek hetek/hónapok, vagy én leszek beteg a szegényes táplálkozás miatt. Nem vettek fel koliba (ami szintén drága már vidéken), 4 emberrel lakom albérletben és havi 50+ rezsit fizetek. A kaja mellett semmire nem marad pénzem, de néha már arra sem. Most például kabátot szerettem volna venni, de még használtra is alig futja. Akit nem támogatnak a szülei, bármilyen okból is, az hogy boldogul? 😅24 elmúltam és az összes emberi kapcsolatom ráment az egyetemre, az egészségem is, mert nincs pénzem még egy kávézásra se és sose tudok elmenni sehova, mert nem is érnék rá. Van még pár évem, mert szakot is váltottam pszichológiáról. Van esetleg bármilyen tippetek pénzszerzésre, ami nem munka? Szoktam dolgokat eladni de nyilván abból se jön sok pénz.

jan. 5. 19:43
 1/10 anonim ***** válasza:
14%
Ha jól tanulsz, hogy-hogy nem kapsz kollégiumot? Vannak szociális ösztöndíjak is. Vállalhatod gyerekek korrepetálását, elég szép óradíjak vannak. Persze az munka. De munka nélkül nincs pénz, csak ha nyersz a lottón.
jan. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Akik a koli felvételit meg a szociális ügyeket intézik, na velük nem vagyok jóban. Illetve papíron 8-an lakunk egy lakásban jó jövedelemmel, gyakorlatban meg csak én, a húgom és a nagymamám, de az bonyolult sztori. Minden rokonom ide van bejelentve, de külföldön dolgozik/él, de ettől még olyan, mintha sok lenne az átlagkeresetünk, ezért nem kapok kolit se szociálisat. Főbérlő szintén nem jelent be, nincs is szerződésünk, ezért olcsóbb a szoba. De a korrepetálás nem rossz ötlet.
jan. 5. 19:55
 3/10 anonim ***** válasza:
97%

plazmaadás?

diákhitel?

jan. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%

Erre lehet tudok egy lehetőséget. A Kormányablaknál kezdeményezni lehet a nem ott lakó személyek kijelentését az ingatlanból, amit az ingatlan tulajdonosa tud intézni. Ekkor mindösszesen annyi történik, hogy egy rendszerben ezeknek a személyeknek 'fiktív' lesz a lakóhelye. Szóval keresniük kell más lakcímet, ahová bejelentkezhetnek. Kb. 1 hónap mire lefut az ügyintézés és küldik róla a levelet.

Nyilván erről tájékoztassátok az érintetteket előtte, ha ez a megoldási javaslat megfelelő lenne.

Így jövő szeptembertől már biztosan sikeresen tudnál pályázni a kollégiumi férőhelyre.

jan. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
53%
Attól hogy rokonok vannak bejelentve még nem pénzügyi közösség.
jan. 5. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
32%

#2 Szóval bűnrészes vagy adócsalásban és olyan szerencsétlen hogy ebből neked még hátrányod is származik.


Szerintem neked kár is elvégezni az egyetemet, aki ilyen szerencsétlen az diplomával sem fog érvényesülni az életben.

jan. 6. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Ha lány vagy, keress egy-két szponzort.


Ha fiú vagy… na az szívás.

jan. 6. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
32%

"Ha lány vagy, keress egy-két szponzort."

Így, hogy göthös, köhög, hajlott a háta?

jan. 6. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Szabad felhasználású diákhitel lehet opció. Nagyon sajnálom a helyzetedet, kitartást! :(
jan. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Sajnos van diákhitelem is, több százezer, mert volt egy lézeres szemműtétem egy szükségem volt mélyharapás miatt fogszabályzóra és ezek is egy vagyonba kerültek.


Igazából amikor kaptam szoctámot az egyetemtől az is valami 8000 FT volt, ami nyilván lóf.sz. A koli is, ami egyetem közeli, 35-40 ezer, szóval a lakcímünk a legkevesebb bajom 😅 Plazmázni sajna nem mindig tudok, mert vashiányos vagyok gyakran, hiába szedem. Szoktam néha családtagtól pénzt kapni, de nagyon keveset és azért is kérdeztem, hogy mások mennyit kapnak, mennyi lenne “ideális”. Nem annyira szegények a szüleim (-ismerek tényleg mélyszegénységben élő kolist többet, aki az ingyenkonyhán eszik-) csak mivel idős vagyok nem is támogatnak és nem tudom, jogosan kérem-e, hogy havonta adjanak még pár tízest.

jan. 6. 20:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!