Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nem tudom melyiket válasszam. ...

Nem tudom melyiket válasszam. Személyügyi, munkaügyi és szociális igazgatási szak, vagy Szociális munka. Melyikkel lehet jobban elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

jan. 10. 09:10
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindenképp az első
jan. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Elhelyezkedni mindkettő diplomával el lehet. Mindenesetre nekem kicsit furcsa, hogy két, ennyire különböző pálya között vacilálsz. Az első egy száz százalékban irodai munka, míg a második egyáltalán nem az.


A szociális munka alapvetően a társadalom legelesettebb, legszegényebb rétegeinek a segítését jelenti. A gyakorlatban ki kell majd járnod elöregedett, magányos emberekhez, valamint szociális segélyből tengődő, tartósan munkanélküli, gyakran alkoholista vagy drogos emberek családjaihoz, akik hó elején elköltik a pénzt, így hó végén már nem tudnak a gyerekeiknek rendes ételt adni, s gyakran uzsorakölcsönre szorulnak. A szociális munkában sok a stressz, a tehetetlenség érzése, s ennélfogva a kiégés. Csak akkor válaszd, ha lelkileg sziklaszilárd vagy, így a napi stresszes munka után hazaérve magad mögött tudod hagyni mindazt, amit átéltél, s este őszintén mosolyogni tudsz a családodra. Erre nem mindenki képes.

jan. 10. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!