Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van olyan szak (biológiával...

Van olyan szak (biológiával kapcsolatban) ahová nem kell éretségizni fizikából kémiából vagy földrajzból. És utána jól fizető munkát tudnék szerezni?

Figyelt kérdés
Lehetőleg debreceni egyetem

jan. 10. 15:48
 1/3 anonim ***** válasza:
74%
Tekintettel arra, hogy a biosz kézenfogva jár a kémiával és a fizikával (valamennyire a földrajzzal is) így nincs.
jan. 10. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Biosz szakra és az ETK-s képzésekre sem kötelező a kémia/fizika/földrajz érettségi, de ha ezekkel gondod van, akkor nem érdemes ilyen irányba menned mert az egyetemen meg fogsz pusztulni.

Ha jól fizető szakot akarsz, akkor fizika/kémia nélkül szerintem engedd el a bioszt és inkább menj valami matekos/informatikás irányba.

jan. 11. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
76%
Biológia&kémia kezén fogva 🤝 földrajz kevésbé, csak ha specifikus és egy szak sejteti, hogy van benne földrajz. Én biológiát vagyok tehát bőven tanulok bioszt és kémiát is, viszont azt is tudom, hogy még a gyógytornász is tanul kémiát…tehát, ha nem akarsz belőle érettségizni, viszont olyan szakot szeretnél, ahol van biosz…akkor fel kell kötni a gatyát, mert akkor minimum 2 félévet valahol biztos tanulni fogsz “lájtiba” kémiét…és ez is fel fog érni egy érettségivel (2 db ha úgy vesszük) szóval nem leszel előrébb.
jan. 11. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!