Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemisták! Hogyan készültök...

Egyetemisták! Hogyan készültök párhuzamosan több vizsgára?

Figyelt kérdés
Ezt különösen nehéz szakokon tanulóktól kérdezem. (én orvosin vagyok másodéves) Hallom néhány embertől, hogy egy héten 3 vizsgát megcsinál. Hogyan osztjátok be olyankor a tanulást? Hogyan nem keverednek össze különböző tárgyak információi? Lehet hogy hülye kérdések ezek de kivancsi vagyok. Persze érettségi idején is több vizsgára készültünk egyszerre, de arra sokkal több idő volt, több hónapig ismételtünk, a vizsgaidőszak meg azért más.
jan. 15. 10:23
 1/8 anonim ***** válasza:
80%

A legegyszerűbb ha folyamatosan tanulsz egyetemen is, órák után ha van időd akkor még aznap elismétled az anyagot, készíthetsz egy nagyon rövid összefoglalót cím szavakban, mondatokban arról, hogy miket tanultál a vizsgára, majd azokat a vizsga előtt még gyorsan áttudod futni, hogy na miről is volt szó.


Összekeverni szerintem amúgy nem fogod, legalábbis nekem ilyen problémám soha nem volt :D

jan. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

Egyáltalán nem gond, ha egész szemeszter alatt végig tanultál, akkor csak elözö nap kicsit legfeljebb át kell nézni egyes részeket. A vizsgaidöszak nem arra való, hogy akkor akard megtanulni az anyagot.

Gépészmérnökként sokszor két hét alatt 5-7 vizsgát csinálok meg, utána meg van szabadidöm a követketö szemeszterig.

jan. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Igazából a konkrét tárgyaktól függ. Bár én nem nehéz szakon tanulok jelenleg, de korábban a nehéz szakomon is így csináltam.


De én például már a vizsgák tervezésénél ezt beszámoltam (ezt érdemes megtenni).


Két fajta vizsgát tettem egymáshoz közel és jó sorrendben:

1. mikor abszolút semmi közük egymáshoz, hogy az információk nem tudnak keveredni,

2. mikor hasonló alapokon nyugszanak, így az információk hasznosak egymáshoz.


Hogy ez mit is jelent?


Egymáshoz közeli időpontban intéztem el az 1. kategóriát, olyanokat mint Mikroökonómia, Kémia, Informatika, Kommunikáció, stb.


A másik héten pedig az egymáshoz hasonlóakat, és azt is az alapján, hogy melyik miből vesz át. Például volt, hogy Matemika, Fizika, Mechanika. Ezt ilyen sorrendben foglaltam be.

Előszöt letudtam a Matematikát hétfőn, hiszen a matek mindenhez kell, az nem baj, ha már meg van fejben.

Utána kedden a Fizikát, számolásokra épül.

Végül csütörtökön a Mechanikát, ami végülis majdnem 100%-ban azokat a számításokat használja, mint a Fizika, csak összességében nehezebb és összetettebb a tárgy és a feladatok.


Az érettséginél nincs választásod, a dátumok adottak.

Egyetemen viszont az egyik, ha nem a legfontosabb lépés, hogy a vizsgákat már előre logikus sorrendben és felkészülési lehetőséggel kell megtervezni.


Ami még fontos, ne félj leadni és újrajelentkezni. Senki nem fogja leharapni érte a fejed. Én is csináltam ilyet.

Holnapután vizsgáznál, de nem érzed magad felkészültnek? Semmi gond, add le, és foglalj be a következő szabad időpontra. Főleg itt a vizsgaidőszak vége felé (de még nem a legvégén) ez könnyebb, mert sokan túl vannak rajta.

jan. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%

Amit kérdezel, annak az lehet a titka, hogy az érintettek sokat tanultak már a szorgalmi időszakban, ami azt jelenti, hogy az utolsó napokban az anyag 20-40%-a lesz csak terítéken.

Egy másik lehetőség, hogy nem tanulnak, csak magolnak. Pontosan tudják, hogy számonkérés lesz, pontosan tudják, mikor és milyen formában. Bemagolják azokat az adatokat, amik kellenek, de egy hét múlva már ne kérdezd őket, mert az anyag felét sem fogják tudni visszaadni.

A harmadik lehetőség, hogy a tanulás kimerül a puskaírásban. Ha írásbeli az anyag, ez sokat csökkent a rászánandó időn. Persze valós tudást ez sem ad.


Summa summarum: minden esetben letudnak 3 vizsgát, más kérdés, mi van mögötte.

jan. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A szorgalmi időszakban is folyamatosan tanulok. De egyébként igyekszem minden komoly vizsga előtt egy hetet hagyni tanulásra és akkor napi 14 órában nyomom.
jan. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Hatodéves orvostanhallgató vagyok, a legjobb tanács, amit elsősként kaptam és azóta is betartom, hogy egyszerre csak egy tárgyra koncentráljak, különben két szék közül könnyen a pad alá esek.


Másodévesként az embernek nincs is olyan sok tárgya, hogy idő híján egyszerre kelljen tanulni, egyedül ötödévben csináltam olyat, hogy két könnyebb, egymástól totál független tárgyat is elkezdtem párhuzamosan tanulni, de ezt se direkt csináltam, csak variáltam a vizsgákkal utólag és így jött ki.


Szóval szerintem nem érdemes egyszerre több dolognak is nekiesni. Akik ezt csinálják, azok valószínűleg már jóval korábban elkezdtek tanulni, és közvetlenül a vizsga előtt már csak ismételnek.


Nem tudom melyik egyetemre jársz, de nálunk úgy rémlik 4 vizsga volt akkoriban, ezek közül mondjuk egy szociológia írásbeli + élettan írásbeli + bikém szóbeli simán összehozható egy hét alatt, ha ezek közül legalább a bikémre elkezdtél már tanulni jóval korábban.

jan. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Én is tanulok folyamatosan szorgalmi időszakban, csak sok idő mire vegigérek az anyagon, és az ismétlés is sok időt elvesz. Én a Semmelweisre járok, most 5 vizsgám van: anatómia szigorlat, biokémia szigorlat, élettan szóbeli, molekuláris biológia szóbeli es pszichológia írásbeli. Van olyan evfolyamtarsam aki egymás után 2 nappal letudta az anatot és élettant. Én is tanultam ezeket óráról órára de mégis több idő míg atismetlem, mert felejtek is belőle.
jan. 15. 16:51
 8/8 A kérdező kommentje:
Meg még annyi, hogy ha szóbeli van, muszáj a tetelsoron is végigmenni, mert nálunk kb évről évre változtatnak valamit, olyan is van, hogy 1 tételt 3-4 előadásból/fejezetből szedek össze
jan. 15. 16:58

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!