Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Fontos! Én most vagyok végzős...

Fontos! Én most vagyok végzős szakképző iskolában. Jövőre 2 év estin lehet leérettségizni. Ami problémás az az hogy csak 4 kötelező tárgyból tudok érettségizni, mert az ötödik a szakmai vizsga eredménye lesz. Így tovább lehet tanulni egyetemen?

Figyelt kérdés
Ilyen feltételekkel egyáltalán van esély bekerülni egy mondjuk az SZTE re vagy felejtsem el? Vagy csak ilyen vidéki egyetemekben gondolkozzak? Egyáltalán estiről van esély bekerülni felsőoktatásba (komolyabb egyetemre) SZTE, Corvinus ELTE ?

jan. 18. 16:46
 1/4 anonim ***** válasza:
56%

Miért csak 4 tárgyból tudnál érettségizni? Ki akadályozza meg, hogy jelentkezz még 3 tárgyból?

Mi számít neked vidéki egyetemnek?

jan. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
5 érettségi esetén kapsz csak érettségi bizonyítványt. De tudtommal a szakmai tárgyból is van érettségi, ilyenkor az szokott lenni az 5. tárgy.
jan. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A szakmai tárgyat is nézik...pl ha olyan szakra jelentkezel, amiből a szakmád is van pl valamilyen gazdasági akkor ha a GTK-n jelölsz meg egy szakot az +pontot jelet a felvételinél.
jan. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén szólva a privátod alapján nem értem, hogy miről beszélsz. Ha egyetemre akarsz menni ne okozzon már nehézséget egy osztályozó vizsga letétele.

A javító vizsga az, amikor már tanultál egy tárgyat. Eddig arról volt szó, hogy nem tanultam.

"Komolyabb egyetemre" bejutáshoz pedig komoly elhatározás kell. Tanulni egy győri vagy egy pesti egyetemen is ugyanúgy kell.

jan. 19. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!