ELTE Szlavisztika, vagy Germanisztika szak a hasznosabb?

Figyelt kérdés

jan. 24. 09:26
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Mindkettő teljesen haszontalan, hacsak nem akarsz a téma kutatója lenni. Ha szereted a nyelveket, és meg is akarsz élni, akkor inkább egy könnyebb gazdasági szakot nézegess, például turizmus-vendéglátás vagy nemzetközi gazdálkodás.
jan. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
35%
Szlavisztika.
jan. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
38%

1-es!

Dunát lehet velük rekeszteni.

jan. 24. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%
3. Az állásokkal is, amit a gazdasági állásokkal be lehet tölteni. Mutass nekem egy álláshirdetést, amelyben germanisztika vagy szlavisztika szakos bölcsészt keresnek (mekis hirdetés nem ér!).
jan. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A nyelvszak akkor jó választás, ha bele vagy b*londulva az adott nyelvbe, a kultúrába, országba, és/vagy ahogy fentebb is írták kutatni akarsz. Gondold végig, hogy mihez tudnál vele kezdeni hosszú távon, mikor a Samsung már ott tart a fejlesztéseiben, hogy piacra dobja azt a telefont ami valós időben képes beszélgetést fordítani...

Szóval, vagy halálosan beleszerettél a nyelvbe és érdekel minde ami vele kapcsolatos, és/vagy kutatni akarod (PhD, tanári/egyetemi oktatói karrier). A 4es válaszolónak abban igaza van, hogy sajnos a nagy fizukat nem a nyelvészek kapják a piacon.

jan. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
jan. 24. 13:03
 7/10 Moon_Walker ***** válasza:
100%

egyik sem hasznos.

azt döntsd el, hogy mi a te utad.

jan. 31. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%
Ha ilyen szakok felé orientálódnál, akkor semmiképp ne hasznosság alapján gondolkodj, mert bölcsészkaron hamar kognitív disszonanciában találod magad. Az ilyen szakokra gondolj úgy, mint egy hobbi, ahol az érdeklődési körödben határtalanul mélyítheted a tudásodat. Erre bármelyik szak megfelelő a kettő közül. Amelyikben jobban elmélyülnél, azt válaszd.
febr. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nyelvszakon végeztem, bár tanárként. Nem javaslom.
febr. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Kiegészítve: Ha mindenképp nyelvszakot akarsz végezni, akkor tanárszakot végezz. A fordításnak semmi jövője nincs már (nézd meg a deepl-t például. 10-ből 9 fordítónak nem lesz munkája a jövőben, a maradék 1 pedig csak lektorálni fog). Tanárként magánban lehet pénzt keresni, bár nagyon telített a piac.

De ismétlem magam, semelyik nyelvszakot nem ajánlom. A nyelv egy eszköz és nem cél. Én is felnőtt fejjel jöttem rá erre, és most tanulok másik szakon levelezőn, hogy legyen egy "kézzelfogható" szakmám. Én a nemzetközi gazdálkodást sem tartom kézzelfoghatónak, gyakorlatilag egy gazdmen kiegészítve nyelvvel. Ha gazdasági irányba szeretnél menni, akkor menj pénzügy-számvitelre, vagy tanulj más, "igazi" szakmát: fogorvos, jogász, mérnök, IT szakember. Kérlek, fontold meg, amit írtam, én elég sok évet veszítettem ezért.

febr. 5. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!