Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mesterképzés kredit elismerése...

Mesterképzés kredit elismerése hogyan történik?

Figyelt kérdés

A Példa kedvéért nézzük az alábbi elírást:


"9.4.1. A 4.2. és 4.3. pontban megadott oklevéllel rendelkezők esetén - a 4.2. pont szerinti üzemmérnök-informatikus alapképzési oklevéllel rendelkezők kivételével - a mesterképzési képzési ciklusba való belépéshez szükséges minimális kreditek száma 70 kredit az alábbi területekről:


- természettudományos ismeretek (analízis, valószínűségszámítás, statisztika, operációkutatás, matematika, számítástudomány) területéről 10 kredit;


- gazdasági és humán ismeretek [közgazdaságtani, vállalatgazdaságtani, gazdaságtudományi, pénzügyi, jogi ismeretek, európai uniós ismeretek, menedzsment, vezetéselméleti (döntéselmélet, módszertan) ismeretek] területéről 20 kredit;


- informatikai ismeretek (számítógép-architektúrák, operációs rendszerek, számítógép-hálózatok, programozáselmélet, programnyelvek, programtervezés, adatbázis-kezelés, IR-architektúrák, -fejlesztés, -menedzselés, minőségbiztosítás, integrált fejlesztőeszközök, fejlesztési támogatások, informatikai audit, integrált vállalatirányítási rendszerek, speciális alkalmazások) területéről 40 kredit.


A mesterképzésbe való felvétel feltétele, hogy a hallgató az alapképzési tanulmányaiból a felsorolt területeken legalább 40 kredittel rendelkezzen. A mesterképzésben a hiányzó krediteket a felsőoktatási intézmény tanulmányi és vizsgaszabályzatában meghatározottak szerint kell megszerezni."



Itt hogyan kell nézni a dolgokat? A 40 minimális kreditet a három ismeretkörből összesen kell elérni? Vagy ami mellett ott van, hogy 20, abból max annyit lehet elismertetni?


Tehát, ha mondjuk nekem 35 kredit van gazdasági részről, 3 informatikairól és 2 természettudományból az rendben van?



jan. 26. 12:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A 40 minimális kreditet a három ismeretkörből összesen kell elérni?

Igen.


Vagy ami mellett ott van, hogy 20, abból max annyit lehet elismertetni?

Szintén igen.


Minimum 40 kell, ismeretkörönként nem lehet több a feltüntetettnél (pl 20).

A 30 maradékot pedig különbözeti tárgyakkal teljesíted a mesterszakon.



Tehát, ha mondjuk nekem 35 kredit van gazdasági részről, 3 informatikairól és 2 természettudományból az rendben van?

Sajnos nem, ennek a felosztásnak pont az a lényege, hogy valami minimális (3 kreditnel azért több) előképzettséged legyen bizonyos területeken.

jan. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az egyik egyetem nyílt napján azt mondták nem kell túl aggódni és kb. bármilyen szakkal lehet menni.


Aztán majd kiderül.

jan. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#2

Lehet ebben valami, egy ismerősöm kommunikáció és mediatudomány alapról ment marketingre.


A felvi szerint a marketing mesterre elvárt dolgokat fogalmam sincs hogyan teljesítette, mert se gazdasági, se módszertani, se üzleti órái nem voltak és nem vett fel plusz tárgyakat emiatt.

jan. 26. 14:19
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én két egyetemen csináltam ezt végig.


Azt vedd figyelembe, hogy nem csak krediteket néznek, beszámítható egyéb szakmai tevékenység is. Pl szakmai tapasztalat, cikk, TDK, szakkör, nem egyetemi kurzus stb.

jan. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van cikkem egy első szerzős és egy saját és egy társszerzős konferencia korábbról, de csak a diplomamellékletet kértél.


De ahogy fentebb is írtam csak néztek, hogy mit idegeskedem. Az oktató, akivel beszéltem pedig azon is csodálkozott, hogy 5 nap bent létet vártak el a helyen, ahonnan dobbantottam.


Viszont a plusz tárgyakról én annyit mondok, hogy szerintem nem tesz rosszat néhány alapszakos tárgy elvégzése. Legalábbis az általam kinézett szaknál hasznos lehet.

jan. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!