Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Aki ebben az évben a pszicholó...

Aki ebben az évben a pszichológiát jelölte meg, sokan csináltok 2 emeltet is a biztonság kedvéért?

Figyelt kérdés
a mostani pontszámítás egyáltalán nem gáz, mert mindenkinek így lesz számolva a pontja, viszont bennem van egy kis félelem, hogy 1 emelt mégsem lesz elég...

jan. 26. 17:57
 1/5 anonim ***** válasza:
22%
Ne haragudj meg, de érettségiző emberként nem gondolhatod komolyan, hogy ezen a fórumon reprezentatív kutatást folytathatsz a pszichológia szakra idén felvételizők között. Ha mondjuk kapsz itt három igenlő és három nemleges választ, abból ugyan miféle következtetést lehet levonni? Abszolút semmit. Itt semmiképp nem fogsz reprezentatív mintához jutni, amitől esetleg jogosan megnyugodhatnál. Legfeljebb csak félrevezeted magad arra alapozottan, hogy x számú hozzászóló igent ír és y számú nemet. Sajnos bele kell nyugodnod, hogy az életnek vannak bizonytalanságai, amelyekkel meg kell tanulni együtt élni.
jan. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, 2 emeltet teszek. (én már érettségiztem, de szakot váltok, megyek újra)
jan. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki akit ismerek és pszichológiára megy 2-t csinált, mindenképp gondold át, mert nagy a verseny :( Nagyjából mennyi pontra számítasz?
jan. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha máshogy tudsz szerezni intézményi pontokat (lehetőleg maximálisat), akkor lehet, hogy elég 1 emelt (abban az esetben, ha az emelted gyengébb lenne, így több értelme lenne mondjuk egy erős középnek).

A pszichológiaszakra mindig is hatalmas volt a túljelentkezés, emiatt azokat veszik fel, akik a lehető legjobban kimaxolják a pontokat. Én már a szakra járok, és csomó évfolyamtársamat 490+ ponttal vették fel. Tehát itt nem lehet “lazára fogni”, hogy akkor egy emeltet csinálsz, jóleszazúgy, mert mások viszont fixen 2-t fognak csinálni, hiszen tudják, mekkora a verseny.

Persze lehet, hogy így is szerencséd lesz, és bejutsz, de a helyedben nem alapoznék erre.

jan. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 lololol22 válasza:

2 emelt kelleni fog. én is pszichóra akarok menni, angol emelt meg van már, most töri emeltet csinálok. egyetemfüggő, de én pécset jelöltem meg ahol kimaxolom az intézményi pontokat is a 2 emelttel.

egy gyenge emelt is tobbet er mint egy eros kozep szerintem. bar ilyenkor mar keso erre keszulni ://

jan. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!