Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tapasztalatok azzal kapcsolatb...

Tapasztalatok azzal kapcsolatban, hogy sokan döntenek úgy, hogy 2 emeltet is csinálnak?

Figyelt kérdés
Én ebben az évben fogok újra érettségizni egy tárgyból, viszont nem tudom, hogy esetleg 2 tárgyból tegyen e meg...Nektek mik a tapasztalataitok? Sokan választanak 2 emeltet?

jan. 27. 19:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem alapból elvárás a szakomon, hogy 2 emeltem legyen, de a baráti körömben is elég sokan tesznek 2 emeltet.

Vannak olyan szakok, ahova hivatalosan nem kell 2 emelt, de észszerű (pl pszichológia, jog, tanári).

jan. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen célszerűbb a két emelt, mint az egy, vagy az egy sem. Mert az rendben van, hogy jópár szakra nem kell emelt egyáltalán, na de akkor nem lesznek meg az érettségi pontok, ha nem emeltezel. Pontosabban meglesznek, csak az érettségi százélék 69%-át fogják számítani, és az lesz az érettségi pont. Ez azt jelenti, hogy egy 100%-os közép ugyanannyit ér, mint egy 69%-os emelt.
jan. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a legtöbb embernek 1 emeltje van, de célszerű kettőt tenni.
jan. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
92%
Mondjuk én korábban érettségiztem, de amikor eldöntöttem, hogy egyetemre megyek, 2 tárgyból tettem szintemelőt. Nem bántam meg.
jan. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Kevés helyre kötelező hivatalosan a 2 emelt, eddig azt gondolom, hogy ha valaki csak egy emeltet tett, azt jóra megírta, volt még egy erős közép érettségije és mondjuk egy felsőfokúja vagy két középfokúja, akkor is be tudott kerülni egy magas ponthatárú szakra, de most így hogy a középszintű jóval kevesebbet ér, ha sok pont kell, akkor kell a 2 emelt.
jan. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

"Sokan választanak 2 emeltet?"

Ne abból indulj ki, hogy mások hogy csinálják, hanem hogy konkrétan oda, ahova te akarsz menni, mi lenne jobb.

jan. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!