Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Technikum 13.évfolyamán hogy...

Technikum 13.évfolyamán hogy lesznek az órák? Mivek csak szakmai lesz ,lesz tömbösítés pl.csak 3 mapot kell bejárni ,vagy kevesebb óraszán lesz,esetleg nem lesz mindennap 7-8? Szerintetek?

Figyelt kérdés
Tudom ,jövőre lesz először ilyen évfolyam,csak kíváncsi vagyok ki mit hallott.

jan. 29. 19:25
 1/1 anonim ***** válasza:

Ez a nagy kérdés, ugye. Jó irányító szakember leszel-e, megalapozott elméleti tudással, vagy csak henyélsz pár évet a padban még? A technikummal kapcsolatban sose került nyugvópontra a kérdés, hogy mi is legyen az tulajdonképpen. Én akkor jártam technikumba, mikor az 72 előtt egy középiskola volt, 4 éves. Akkor például a szaktárgyban a jelenséget ugyanúgy leírták, mint (nekem pár év múlva) az egyetemen, csak mivel a differenciálegyenlet megoldásához szükséges matek ismeretanyag nem volt meg, levezetés helyett rögtön az eredményt közölte a tankönyv, amit nagyjából ugyanazok is írtak, mint a téma főiskolai és egyetemi jegyzeteit.

Szóval csak ez a kérdés, mi lesz most a technikus kívánt jellemzője?

És természetesen majd iskola és iskola értelmezése és hozzáállása között is óriási különbségek lesznek. Mint régen, régen még a tankönyvek is mások voltak az egyes technikumokhoz (lehet, hogy csak az első borítójukon, ezt nem tudom).

jan. 31. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!