Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha van egy általános iskolai...

Ha van egy általános iskolai tanári diplomám, utána csinálhatok rövid ciklusú képzést?

Figyelt kérdés

Harmadéves vagyok, angol-történelem szakon. Most kell dönteni, hogy általános iskolában vagy középiskolában szeretnénk-e tanítani (még a régi rendszerben vagyok). Úgy alakul az életem, hogy minél hamarabb munkába kell állnom, és az egyetemből is elegem van, ezért most úgy érzem, csak a főiskolai részét csinálnám meg, és majd valamikor később, ha szükségem van rá, azt az 1 évet levelezőn befejezném.


Viszont, valaha töri-ének szakra szerettem volna jelentkezni, de nem indítottak éneket, ezért mentem el angolra. Az ének szakot nagyon szeretném megcsinálni, és lenne egy számomra nagyon szuper hely ezzel a végzettséggel.


Az általános iskolai tanári diplomával is jelentkezhetek a rövid ciklusú, új szak megszerzésére? Vagy arra csak akkor, ha befejeztem a középiskolai részt? Illetve, ha csak általános iskolai végzettséggel csinálom meg az új szakot, azzal továbbra is csak általános iskolában taníthatok?


Köszönöm, ha válaszoltok!



jan. 29. 22:43
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

Úgynevezett posztgraduális, magyarul diploma utáni képzésre, munka mellett is.


De az iskolában azt támogatják, amit ott használni is tudnak.

jan. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem, mehetsz egyetemre is, de az 2 éves plusz.
jan. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
jan. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen, mehetsz és az új képzés nem fogyasztja a támogatott féléveket sem, ez nem rég jött be a tanárképzésben. Ez csak új szakra vonatkozik, szintemelőre nem.
jan. 30. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!