Milyen a jogi szak?

Figyelt kérdés
Érdekel a jogi szak, de nem szeretnék ügyvéd lenni. Van olyan állás amihez jogi diploma kell, de nem szükséges a szereplés? Illetve a jogi kar melyik szakát kéne ebben az esetben választanom?

jan. 30. 22:53
 1/4 anonim ***** válasza:
76%
Nincs olyan, hogy jogi szak. A jogi karnak nincsenek szakjai. Elvégzed a jogot, aztán majd utána szakosodsz. Cégeknél is dolgoznak jogászok irodában.
jan. 30. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%

Pl. Kormányhivatalba, különböző irodai munkákhoz kellhet jogi végzettség, és ott nincs szükség szereplésre. Én is jogi karra járok, de már az elején sem az volt a célom, hogy ügyvéd, bíró, vagy ilyesmi legyek, egyszerűen érdekelt ez a téma és jól ment a magolás (ez egy hasznos készség jogi karon).

Ha elvégezted az egyetemet, akkor egy "általános" jogi diplomát kapsz, amivel utána bármelyik irányba elmehetsz.


Ha gondolod és vannak még kérdéseid, akkor írj nyugodtan privát üzit.

jan. 31. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Az első válaszolónak:

Igen azt elírtam, de a következő mondatban már helyesen neveztem meg.

jan. 31. 12:28
 4/4 Lacithelaci ***** válasza:
100%
A jogi karon különböző szakok vannak. Van például a jogi FOSZK, ami két éves felsőoktatási képzés, vagy ott van az igazságügyi igazgatási alapképzés, ami 6 féléves. Bár ezekkel kevesebb lehetőséged van, mint az Osztatlan jogász képzéssel.
jan. 31. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!