Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek 2 hónap alatt...

Szerintetek 2 hónap alatt meglehet írni egy nem összecsapott szakdolgozatot?

Figyelt kérdés

Hetek óta ülök felette, olvasom a neten a dolgozatok és egyszerűen nem tudom hogy kezdjek neki.

Április elején kell leadni, 2 hónapom azaz 8 hetem.


Ismerem az olyan sztorikat, hogy elkezdtem hétfőn és szerdán kész lett, legalábbis pár ismerősöm már ezt előadta, én ebben nem hiszek. Nem leíró dolgozat, hanem elemző. Egy szervezetet kell bemutatni, gazdasági oldalról.

Tulajdonképpen elkezdeni nehéz számomra, mert nincs egy átfogó kép a fejemben, hogy hogyan kellene kinéznie. Amit a neten találok általában túl hosszú. Nekem 40 oldalt kellene írnom.


febr. 1. 18:04
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Persze.

HA már elvégezted a kellő mennyiségű kutatómunkát, akkor tényleg meg lehet csinálni 2-3 hét alatt úgy is, hogy ne legyen összecsapva. Persze, ne hagyd a végére, a konzulensednek legyen ideje átnézni. A kezdéshez tőle kérj segítséget. (Pl. kezdetnek egyeztessétek a tartalmi felépítést.)

febr. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

2 hónap alatt?? Simán. Én is adtam már le nem egy egyetemi beadandót 1-2 nappal előtte. Lehetséges az is, de abban a két napban biztosan megőrülsz, felkelsz és reggeltől-estig mást se csinálsz.

2 hónap alatt ha csak naponta 1 órát foglalkozol vele, bőven kész lehet.

febr. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

1:

Nem tudom mi számít kellő mennyiségű kutatómunkának ezen a téren, ugyanis nekem egy konkrét szervezetet kell elemezni. Másik dolgozatát olvasva nem mindig derül, ki hogy miből lett megállapítva az az adat. A szervezet megküldött nekem minden adatot, amit gondolt, hogy szükség lehet rá a dolgozatírás közben, de segítőkészek, mondta a hölgy hogy bármi kérdés, hiányzó adat van szóljak.


" Persze, ne hagyd a végére, a konzulensednek legyen ideje átnézni."

Nem szeretném a végére hagyni. Mondta is, hogy folyamatosan küldjem és ne egyben. Hanem részenként, viszont azt nem beszéltük meg, hogy milyen időközönként kellene küldeni. Talán kicsit probléma az is, hogy nem lesz vele órám a félévben így személyesen nem igazán fogunk találkozni, mármint órarend ügyileg. Fogadóórája szerdánként van. Most 2 szerdán is pont akkor megyek orvoshoz, úgyhogy marad az e-mail. De ezt sem tudom, hogy most írok valamennyit, és akkor mit írok mellé, hogy Kedves Tanárnő! Elkezdtem írni a dolgozatot, eddig itt tartok. Jó lesz így? Vagy hogy szokták ezt?

Ezért is nem írtam eddig, pedig tudom hogy nagyon telik az idő de egyszerűn annyira nincs benne gyakorlatom, rálátásom.

Ehhez az elemzéshez sem értek :/. A tartalmi felépítést, azaz a vázlatot decemberben megbeszéltük, aztán vizsgaidőszak volt, azóta nem tárgyaltunk.


2:

Soknak tűnik a 2 hónap, de hamar elrepül az a 8 hét. Főleg úgy, hogy nem tudok hozzákezdeni. 1-2 nap alatt 40 oldalt elég érdekes lenne. Főleg úgy, hogy ez nem egy leíró dolgozat, ahol nyomom a rizsát, hanem egy konkrét szervezetet kell elemezni gazdasági szempontból, összehasonlítani előző évekkel. Suliban ilyen nem csináltunk így nem érzem ezt magaménak, de muszáj megbirkóznom a feladattal. Január óta minden nap ez van a fejemben, hogy el kell kezdenem, írnom kell,csinálnom kell, de egyszerűen nem tudok hozzákezdeni.. nem áll össze a fejemben. Beszéltem már a konzulenssel decemberben, azt mondta, hogy csináljam összefog állni. Egy idő után biztos, de nem tudok hozzákezdeni azt érzem.


Köszönöm a biztatást! Igyekszem, tudom, hogy más választásom nincs, mert húzni semmiképp nem szeretném.

febr. 1. 20:30

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!