Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Vennétek fel plusz tárgyat...

Vennétek fel plusz tárgyat vagy ne bonyolítsam az életet?

Figyelt kérdés

Utolsó félévre 1 tárgyam maradt (többit már megcsináltam nem megbuktam), ami 7 kredit + szakdolgozat+ államvizsga tételek.


Kérdés, hogy ti vennétek e még fel valami szabadon választható plusz órákat? Már csak azért, mert a diplomajegy a félévek átlagából+ szakdoga jegy+államvizsga tételből jön össze és nyilván 7 kredites félévre elég gyatra átlagom lesz. Szabadon választható tárgyak 2-4 kreditesek.

Ami pont érdekelne az 2 kredit.


Vegyek fel pluszba 2 db 4 krediteset? az 7+4+4 kredit = 15 kredit azzal sem vagyok sokkal előrébb, de azért mégiscsak nem 7 kredit


Vagy ne bonyolítsam, csináljam meg a szakdogát+ ezt az 1 tárgyat+ dolgozzam ki a tételeket és a diplomajegy lesz ami lesz?


febr. 3. 11:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A diplomajegynek nincs nagy jelentősége, de ha lenne is, ez az egy félév aligha fogja jelentősebben módosítani az összképet. Akkor vegyél fel plusztárgyat, ha van olyan, amit hasznosnak érzel.
febr. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

7 kredit 30 helyett 1 félévre az elég kevés. Így az átlag elég gyenge lesz erre a félévre.

Már az ezt megelőző félévben is csak 18 kreditet tudtam, felvenni mert a többi tárgy megvolt. Annak a félévnek is elég gyenge az átlaga.


Valószínűleg 5-ös nem lesz a diplomajegy de 4-est legrosszabb esetben is szeretnék. Hasznosnak nem érzem a plusz tárgyat, mármint dolgozom is , szakdoga, tétel kidolgozás mellett elég lenne nekem ez az 1 tárgy, csak attól félek, hogy az átlag nagyon gáz lesz.

febr. 3. 11:35
 3/10 anonim ***** válasza:
Diplomamunkára valamikor adtak kreditet, úgyhogy nem kellett aggódni miatta. Ennek érdemes utánanézni.
febr. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

0 kredit jár érte.

Szakdolgozati konzultáció néven fut a "tárgy" amit természetesen felvettem.

febr. 3. 14:22
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Diplomajegy számításba a súlyozott átlagot veszik figyelembe, nem a kreditindexet, így mindegy hány kredites a féléved.
febr. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Ez az utolsó félév is beleszámít az átlag (nem a kredit)

Ami nem lesz jó így 7 kredittel...

febr. 3. 16:36
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha kevesled, akkor vágjál bele!
febr. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nyilván kevés a 7 kredit, de nem tudom hogy lenne e értelme még felvenni plusz 2-t amivel elveszem a fókuszt a szakdogáról+ államvizsga tételek kidolgozásáról

És a 15 kredittel sem vagyok (szerintem ) sokkal előrébb, ezért érdeklődöm, hogy jól gondolom-e, volt e már valaki ilyen helyzetben... (biztos volt, csak hogy olvass-e e valaki úgy értem)

febr. 3. 20:11
 9/10 anonim ***** válasza:
A tanulmányi osztály vagy a témavezetőd többet tud erről, mint mi.
febr. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Témavezetőnek mi köze a kreditekhez, átlaghoz?!


TO-t természetesen már kérdeztem, de azt mondták, hogy úgy vegyem fel ahogy szeretném...

Ergo semmit nem segítettek

febr. 4. 18:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!