Egyszakos tanárképzés?

Figyelt kérdés

Jelenleg tanító szakon vagyok, de középsulis tanár szeretnék lenni.


A felvin láttam ezt a lehetőséget, hogy tanítóból (középiskolás és felső tagozatos) tanár mesterképzés 3 félév. Ez azt jelenti, hogy a tanító után 3 félév és tanár lesz az illető? Bocsánat, ha buta a kérdés, de van aki azt mondja, hogy ilyen nincsen és újra el kell végezni az 5 éves tanári képzést az egyetemen. Pl. egy tanítóból így lehet egy angol tanár, ha ezt elvégzi?



febr. 4. 00:06
 1/10 A kérdező kommentje:
Bocsánat a helyesírási hibáért. *angoltanár
febr. 4. 00:07
 2/10 anonim ***** válasza:
8%
És szerinted milyen minőségű középiskolai tanár lesz az általános iskolai tanítóból 3 félév alatt átképzett tanár azokhoz képest, akik az ötéves osztatlanon végeznek??
febr. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Régebben volt ilyen, azt hiszem, akkor 4 félév volt. Hogy most mi a helyzet, nem tudom. Ha értelmiségi szeretnél lenni, légy önálló! Egyetemistaként ki kellene tudnod igazodni a Felvin, de ha sehogy sem boldogulsz, hiteles forrásból kellene tájékozódnod, jelen esetben valamelyik egyetemen.
febr. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem 5 félév a 3 helyett?

És ha van már tanárid, onnantól bármely újabb szak elvégzése +4 félév.

febr. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
A minőségről vitáznék szívesen, hiszen nagyon sok angoltanárom volt az évek során, doktor és mezei angoltanár is, hidd el, hogy aki 10 évet tanult mindenféle egyetemen az sokkal rosszabb "minőségű" tanár lesz, mint egy kedves jószívű tanítani akaró mezei angoltanár.
febr. 4. 21:39
 6/10 A kérdező kommentje:
Rákérdeztem a pécsi egyetemnél és ők azt írták, hogy 3 félév. Ezért tettem fel a kérdést, mert mindenki mást ír.
febr. 4. 21:41
 7/10 anonim ***** válasza:
13%
Nem hiszem hogy van egyszakos középiskolai tanár szak.
febr. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

De van. Tanári MA. Vagy már meglévő tanárszakkal lehet újabb szakot tanulni, vagy diszciplináris képzés után, pl. biológus után biosztanár.

Kérdező, ezek szerint a tanárhiány miatt rövidítették, régen tanítói után 5 félév volt.

febr. 5. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg létezik már rövidebb képzés,de mivel új, így még nem sokan hallottak róla.

Tanító, gyógypedagógus meg még néhány alappal lehet már 3 félév alatt egyszakos tanárnak tanulni.

febr. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Esti munkarendben, tanarkepzo főiskolán szerzett
márc. 31. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!