Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nincs esélyem erre a szakra...

Nincs esélyem erre a szakra menni?

Figyelt kérdés

Továbbtanulás előtt állok, automatikai technikus szakra jelentkeztem.De van egy baj...Az iskola kiírta, hogy foglalkozás egészségügyi vizsgálatot tart, tehát megnézik az érzékszerveid stb. Csak, hogy én színtévesztő vagyok, nem durván, az életben ez nem okozott még problémát.Én a vezetékeket meg tudom különböztetni színek szerint, de őket ez nem fogja érdekelni, hisz a babos könyvet kell ilyenkor nézni.Ha egyet is eltévesztek végem, vagy ilyenkor ez hogyan működik?Mint már mondtam, a vezetékeket megtudom különböztetni, de ez a babos könyv szerintem egy hülyeség, trükkös.Erre szeretnék menni, hisz ez az álmom, tovább szeretnék tanulni, ha emiatt nem vesznek fel...

(Láttam pár hónapja egy hasonló kérdést, nem én voltam az)



febr. 4. 19:20
 1/9 anonim ***** válasza:
17%
Az a babos könyv megtalálható neten, be kell tanulni a tartalmát ;)
febr. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Háá

Jó ötlet, gondolkoztam már rajta, de nem hiszem menni fog xD

febr. 4. 19:29
 3/9 anonim ***** válasza:
40%
Én vettem babos könyvet, úgy begyakoroltam hogy a honvédség is felvett annó😁 Muszáj leleményesnek lenni
febr. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Phuu köszönöm a választ, az ilyen válaszok egy kicsit fellelkesítenek
febr. 4. 19:43
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként szemészeten kérhetsz hivatalos szakvéleményt, azt nem bírálhatják felül ha ott alkalmasnak nyilvánítanak
febr. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A babos könyv deríti ki, hogy van-e színtévesztés, nem pedig te, aki azt hiszed, hogy nincs. Egészséges önbizalomra vall, hogy a világ elismer egy találmányt, te meg lehülyeségezed. Vagy hatalmas ostobaságra. :D

Van egyébként a színtévesztés ellen szemüveg, bár a sörhöz képest nem olcsó.

febr. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Rosszul fogalmaztam meg hülyeséget is írtam.Csak azt akartam leírni, hogy nem fognak felvenni, mert nem menne a vizsgálat, miközben ez hátrányt nem okozna a szakmában
febr. 4. 22:04
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"miközben ez hátrányt nem okozna a szakmában"

Ez az, amit nem tudhatni előre. Bármikor találkozhatsz olyan színárnyalattal, vagy mivel, amit keversz. Én például azt hittem, tökéletesen tudom, hogy a zöld és a barna bizonyos árnyalatait keverem, miután ezt egészséges színlátású párom számtalanszor kipoentírozta - ő pár év együttélés után tökéletesen tisztában volt vele, mely árnyalatokat fogom keverni. Így eltöltött 30 év után egyszercsak jött a meglepetés, egy monitoron az adott rendszerbeli tiszta barnát nem tudtam megkülönböztetni a pirostól. Igaz, csak vékonyban, de az volt az alaphelyzet. Namost, ha ez Mikkamakka ország atomháborús légvédelmi rendszerében lett volna, akkor vagy füstölgő romhalmaz alatt henyélnék laposan, vagy a potenciális ellenség ellen küldtem volna válaszcsapást, miközben még nem volt mire válaszolni.

Ez az egyik. A másik meg az, hogy az átlagosan jó színlátású embernek kiugrik a piros meg a sárga. Nem véletlenül jelzik ezekkel a színekkel a veszélyt! Nekem ezek csak színek, mint a többi. Amíg fel nem veszem a színtévesztés elleni szemüvegemet, amitől szinte megzavarodok átmenetileg, úgy orrbavágnak a pirosak meg a sárgák (hát ez itthon az angol szótáraknál és nyelvkönyveknél van). Tehát én a veszélyre felhívás terén eggyel hátrányban vagyok. Szándékosan nem írom azt, hogy "a színtévesztő", mert alighanem sokféle variáció van. Én nem veszek neked szemüveget (rád szabott színtévesztő szemüveget), mert nyugdíjból élek, és meg is értem, ha magadtól egy százast sajnálsz rá, de hidd el, az élmény, hogy jé, hát ez a világ ilyen???, az mellbevágó. És a veszélyforrásokat tekintve a szándékos intézkedések (sugárveszély sárgája, betonoszlop vagy lépcső szélének fekete-sárga jelzése, piros lámpa) azok bizony csak az egészséges színlátásúakra gondolva kerülnek oda.

febr. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
8-as nagyon jól írja. Azt hiszem, megvan a válasz :)
febr. 5. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!