Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi kell ahhoz, hogy óvónő...

Mi kell ahhoz, hogy óvónő lehessek?

Figyelt kérdés

Sima gimibe járok, majdnem színötös tanuló vagyok. Angolból emeltezek, 5. tárgyam az olasz. Egyetemre kell járjak, vagy van valamilyen OKJ-féle képzés? Illetve ez kb. hány éves képzés?

Igazából nem tudom mit csináljak érettségi után, ezért gondoltam az óvónőségre. Szeretem a gyerekeket, jól bánok velük. Az az egy bajom lenne ezzel, hogy kevés a fizetés...



febr. 6. 11:06
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Két lehetőséged van. Az egyik, hogy valamelyik egyetemen elvégzed az óvodapedagógus szakot, ami jellemzően 3 év. Ezután bruttó 530 ezer Ft körüli fizetésre számíthatsz. Tervezik a középfokú képzést is, de nem tudom, ténylegesen beindult-e már. Ha lesz ilyen, 2 év alatt szerezhetsz képesítést, de a fizetésed valszínűleg kevesebb lesz, mint diplomásként.
febr. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ne azon agyaljál, hogy mennyi a fizetés, hanem azon, hogy olyan munkát végezzél, amit szívesen csinálsz.
febr. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
diploma
febr. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!