Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Így mehetek tanárképzésre?

Így mehetek tanárképzésre?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy németből van BA diplomám, jelenleg pedig nemzetközi kapcsolatokból csinálom az MA diplomámat, ha minden igaz nyáron végzek. Viszont elgondolkodtam rajta, hogy szívesen lennék német tanár. Néztem, hogy van ez a rövid ciklusú tanárképzés, és hogy csak akkor lehet jelentkezni, ha van mesterképzésed is. Bár nem tudom, hogy így jelentkezhetek-e, hogy eltér az alap meg a mesterszakom.


Ha valaki tud benne segíteni azt megköszönném!



febr. 7. 08:59
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem csak akkor jelentkezhetsz a rövid tanári képzésre, ha a megfelelő területen, jelen esetben német szakon szereztél mesterdiplomát. Az adott egyetem tanulmányi osztálya pontos választ tud adni.
febr. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ahogy 1-es válaszoló írta.

Mester germanisztika kellene, azután már csak 2 félév lenne a rövid ciklusú tanárképzés.

De akkor lesz biztos, ha rákérdezel, mert ki tudja, hogy ez a nemzetközi tanulmányok nem jó-e, főleg, ha német nyelven csinálod.

febr. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!