Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Technikumból át lehet menni...

Technikumból át lehet menni esti gimibe?

Figyelt kérdés

Kedves mindenki!

17 éves vagyok, technikumban tanulok, de nem szeretnék ezzel a szakmával foglalkozni és technikusi vizsgát sem szeretnék tenni belőle. Van arra lehetőség hogy át menjek esti gimibe? Illetve az hány éves, ha itt már 2,5 évet kijártam akkor azt előlről kellene kezdem? Kell fizetni az esti gimiért vagy ingyenes?

Az itt szerzett érettségi ugyanolyan mintha egy nappali gimnáziumba szereztem volna? Tehàt egyetemre ugyanúgy tudok jelentkezni vele?



febr. 7. 21:28
 1/2 anonim ***** válasza:
39%
A technikum és a gimnázium tanterve más, ezért nem valószínű, hogy simán át tudsz menni egyikből a másikba. Gondolj csak arra, hogy gimnáziumban két idegen nyelv van. Azért valószínűleg nem kell elölről kezdened középiskolai tanulmányaidat, de lehet, hogy visszacsúszol valamelyest, illetve különbözeti vizsgákat kell tenned. A képzés ingyenes lesz. A legbiztosabb információt maguktól az iskoláktól kaphatod. Akár a jelenlegiben, akár egy gimnázumban.
febr. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Esti gimiben végeztem, és egy nyelvet tanítottak. Csak írnom kellett két nem túl nehéz különbözetit, és annyi... Simán átvesznek, és évet sem fogsz bukni.
febr. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!