Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi van akkor, ha valaki nem...

Mi van akkor, ha valaki nem fizeti be az IQ factorynak az előleg után fenn maradó részt?

Figyelt kérdés

A Szitu nem valós, szimplán kívácsiság

Egyszerűség kedvéért legyen 15 ezer ft a megrendelés díja.


10 ezer ft ebből az előleg.

Gondolom én, hogy ekkor küldenek valamit

És ha utána valaki nem fizeti be a fenn maradó 5 e Ft-ot?


Vagy csak a végén küldenek anyagot, ha az 5e Ft is be van fizetve?


febr. 9. 12:10
 1/8 anonim ***** válasza:
44%
Nyilván csak akkor kapod meg az anyagot, ha teljesen kifizetted. Ebben semmi csoda nincs, mindennel így működik.
febr. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Számomra nem volt egyértelmű, előleg után elkezdik a munkát az oké.


Aztán küldik az anyagot, de pl egy ppt esetében nem 20 diát küldenek el, csak 10-et? Amíg az 5.000 Ft nincs befizetve?


Vagy miután be van fizetve az 5.000 Ft utána küldik (ezesetben ) a ppt-t?

Azért fura ez számomra, mert úgy van reklámozva, hogy az írás folyamatában is lehet kommunikálni az íróval, ergo gondolom, hogy valamit küldenek, hol tart a folyamat... Nem hiszem, hogy miután be lett fizetve a teljes összeg, csak akkor kapja meg a teljes anyagot, mert akkor hogy szól, hogy esetleg valami nem jó?

Nem fogja újra írni az író, folyamat közben is kell "konzultálni" szerintem

febr. 9. 13:31
 3/8 anonim ***** válasza:
49%

"Nyilván csak akkor kapod meg az anyagot, ha teljesen kifizetted. Ebben semmi csoda nincs, mindennel így működik." - Dehogy működik így mindennel...

Legtöbb szolgáltatásnál fizetsz egy előleget, utána állnak neki a munkának, majd ha kész akkor fizeted ki a fennmaradt összeget. Pl. fotósok is többnyire kérnek előleget, megcsinálják a képeket, konzultál a megrendelővel (mondjuk retusálás kapcsán) és miután megkapta a képeket kell fizetni a számla fennmaradt részét.

Fizetési kötelezettséged van innentől, teljesült a szolgáltatás, ha nem egyenlíted ki a tartozást akkor behajtják peres úton.

febr. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Na így lenne ennek értelme, hogy látok is valamit és utána fizetek


Nem úgy hogy én kifizetek mindent, utána kapom kézhez aztán nem is olyan amit szerettem volna ...

febr. 9. 14:41
 5/8 A kérdező kommentje:

Vagy mivel előleg érkezett egy adott számról, ha nem fizet valaki arról a számról betudják hajtani?

Vagy nem tudnak hozzáférni?

febr. 9. 15:03
 6/8 anonim ***** válasza:
58%

"Vagy mivel előleg érkezett egy adott számról, ha nem fizet valaki arról a számról betudják hajtani?


Vagy nem tudnak hozzáférni?" - Attól függ meddig húzod, idővel lehet hogy inkasszózzák a számlát, de addigra jópár extra tételt is fizethetsz.


Viszont az nem opció hogy kézhez kapod és nem fizetsz mert nem tetszik. Nem ismerem ezt a céget, szóval általánosságban tudok írni: többnyire az előleggel együtt aláírsz/elfogadsz egy szerződést, amiben bebiztosítja magát a szolgáltató is, illetve az tartalmazza milyen esetben nem kell fizetned (többnyire csak ha nem kapod meg amiért fizetsz). Plusz nem csak a számlaszámot szokás kérni, úgyhogy az se pálya hogy azt megszűnteted, egyszerit hozol létre... Általánosságban, ha igénybe veszed a szolgáltatást fizetned kell, különben jön a felszólítás, pereskedés, ha úgy van behajtónak átadják és minden kör extra költségként hozzáadódik az eredeti összeghez. Nem éri meg az egész hercehurca, úgy hogy közben kb esélytelen hogy neked adjanak ilyenkor igazat.

febr. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

6:

Ha elolvastad volna, a szitu nem valós, azaz nem is rendeltem tőlük semmit, csak kíváncsi vagyok hogy működik.


"#3: igen, pontosan erre gondoltam én is. Előleg, dolgoznak, aztán megkapod a teljes anyagot ha kifizetted."

Akkor rosszul gondoltad,ugyanis a 3-as pont nem azt írta ami te, ezt sem olvastad el jól.


" ilyen szellemiró műhelyekben nem akadémikusok ülnek, az gondolom egyértelmű."

Mégis azt írtad, hogy "lutri"


Nálad sok az ellentmondás....

febr. 9. 19:56
 8/8 A kérdező kommentje:

7:

"Attól függ meddig húzod, idővel lehet hogy inkasszózzák a számlát, de addigra jópár extra tételt is fizethetsz."

Mivel nem magyar az oldal, ezért kérdeztem, hogy tudnak e "lopni" róla.

Nem szoktam online rendelni, nem szeretek kártyaadatokat megadni, szimplán csak kíváncsiság, hogy mi van akkor ha valaki nem fizeti ki a második részt látatlanban, de akkor ezek szerint megkapja az eredményt és utána kell fizetni, tehát nincs az hogy kifizetem, megkapom, nem tetszik de ők mossák kezeik, ki van fizetve ők elkészítették, hanem mielőtt kilenne fizetve a 2. rész küldenek is valamit


"Viszont az nem opció hogy kézhez kapod és nem fizetsz mert nem tetszik"

Ezért gondolom, hogy munka közben is belehet tekinteni, mert gondolom szólni lehet, hogy én ezt nem így kértem, nem így gondoltam, máshogy szeretném.... (nem csak a végén amikor átadják a kész munkát miután kivan fizetve)


Gyakorin olvastam másik kérdésben, hogy számlát nem kapott az illető ( de még csak az előleget utalta)

A végén lenne a számla? A teljes munka és a teljes összeg kifizetése után?


"többnyire az előleggel együtt aláírsz/elfogadsz egy szerződést"

Szerződés sem volt az olvasottak alapján

febr. 9. 20:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!