Melyik varost tartjatok jobbnak, elhetobbnek, elvezhetobbnek orvosi egyetem szempontjabol?

Figyelt kérdés
Tehat nem vagyok magyarorszagi. Iden vegzem, de Magyarorszagon szeretnem folytatni a tanulmanyaim. Pest s Debrecen a ket varos ami erdkelne, meg tetszik s ezek is vannak a legkozelebb. Tudom, hogy Pest fovaros, rengeteg lehetoseggel, Debrecen ehhez kepest valamivel nyugodtabb. Valamint egyszer hallottam, hogy Pesten a kulfoldi magyarokkal szemben ridegebbek mint Debrecenben. De ennek nem tudom mi a valosag alapja, csak hallottam. Az oktatas meg nagyjabol minden orvosin hasonlo szinvonalu, azt tudom, nem is ez erdekelne most. Hanem, hogy a ket egyetemen milyen a kozosseg, lehetosegek. Ti hova mennetek, s miert? Nagyon megkoszonnem ha irnatok par szemelyes tapasztalatot e ketto varosrol s egyetemi eletrol, ti hogyan latjatok. koszonom szepen<333

febr. 11. 16:50
 1/8 anonim ***** válasza:
71%
Én biztosan Szegedre mennék. Ez miért nem opció? Szegeden a legjobb egyetemistának lenni. (Budapesti vagyok). He az nem játszik, akkor inkább Pest talán.
febr. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szeged sajnos azert nem opcio, mivel nagyon messze van, s innen rettenetesen korulmenyes eljutni oda
febr. 11. 19:11
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Vélhetően erdélyi vagy.

Ez esetben nem kérdés: Debrecen.

febr. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
37%

"Valamint egyszer hallottam, hogy Pesten a kulfoldi magyarokkal szemben ridegebbek mint Debrecenben."

Amióta Orbánék a határontúliakban megtalálták a szavazóbázisukat azóta az egész országban erre számíthatsz. Szavazati jogot kaptok mikor nem is itt éltek és nem itt fizettek adót. Ingyen utazhattok minden távolsági járaton, az itt élők meg súlyos összegekért is botrányos körülmények közt tudnak csak munkába vergődni. Mindenféle kedvezményben részesültök, amikről az itt élők nem is tudnak, és nem is álmodhatnak róla. Ne csodálkozz ha ridegebbek lettek veletek szemben az itt élő magyarok és ezt köszönd meg szépen Orbánéknak.


Budapesttel jobban jársz, mert nívósabb az orvosi egyetem és ezermilliószór több lehetőséged akad. A város viszont élhetetlen, túl nagyok a távolságok és elképesztően sok a közveszélyes bűnöző cickány.


Debrecen a méretéből adódóan élhetőbb és sokkal nyugisabb mint Pest, de rettentően unalmas, elképesztően drága a lakhatás, és az egyetem is csak a fideszmaffia érdekei szerint működik.

febr. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
#4 Koszonom szepen. En csak azert gondoltam, hogy talan az ilyen hatarmenti varoskak kozvetlenebbek kulfoldi magyarokkal szemben, mivel megiscsak gyakrabban feltunnek arra. S hat amiket fennebb irtal, hogy mindenfele kedvezmenyeket kapunk, csak azert mert nem lakunk ott valo igaz, teljes mertekben elismerem, hogy nem igy kellene a helyzetet megoldani, mert igy tenyleg igazsagtalan, de errol nem egy atlagos diak tehet. Bar ha megis elmegy tanulni oda, talan elvarna, hogy ott megertobbek lesznek vele, nem mint a szorvanyban. Na de ez egy masik tema, de minden esetre koszonom.
febr. 12. 16:38
 6/8 anonim ***** válasza:
78%

Bolond vagy, ha erdélyiként nem Debrecenbe mész!

Pont a határközelisége miatt nagyon sok erdélyivel találkozhatsz.

A DE-n nagyjából 7000 külföldi diák tanul.

A magyar orvosi egyetemek kivétel nélkül jónak mondhatók!

febr. 12. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
61%
Debrecen.
febr. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
63%
Ismerek olyan erdélyit, aki visszaköltözött Debrecenből Nagyváradra, mert sokkal olcsóbb ott az élet és sokkal több lehetősége van. Amióta Papplaci van uralmon azóta alig fejlődött valamit a város, sose gondoltam volna, hogy Kósa ennyivel jobb volt, mégis ő nagyrészt ellenzékben is sokkal több fejlesztést hajott végre. Debrecen egy gyárvárossá silányult, az egyeteme is már csak ezek kiszolgálására és a harmadikvilágbeli diákokra épülő üzleti tevékenységre alapoz. Hajdú-Bihar pedig az ország egyik leghátrányosabb helyzetű térsége tele orsóssal, lakatossal, meg rézművessel.
febr. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!