Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szegedi Egyetem jogász képzés?...

Hegyi adrian kérdése:

Szegedi Egyetem jogász képzés? Vélemények a képzésről, és a városról?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tudom az utolsó utáni pillanatban írok ide, de olyan dilemma előtt állok, hogy nem tudom eldönteni, hogy mi legyen a jelentkezési sorrendem. Jelenleg a Károlin végzem a jogi foszkot, de nem vagyok megelégedve teljesen az egyetem oktatási színvonalával, ezért is jött szóba a Szegedi Egyetem Jogász képzése (sok jót olvastam róla), mivel jogász szakon szeretnék tovább menni.

Nektek mi a véleményetek az egyetemről?

Segítenétek megválaszolni olyan kérdéseket, hogy milyen Szegeden az albérlet keresés hallgatóként? Lehet találni 90-100 ezer forint körül albérletet? Valamint milyen a városban a diákmunka lehetőség és milyen a szegedi városi élet? Nagyon messziről megyek (Zala Vármegye) :) ezért is tudok róla keveset. Előre is köszönöm a segítséget! :3



febr. 14. 23:37
A kérdező szavazást indított:
Szegedi Jogász képzés
Károli Jogász Képzés
Győri Jogász képzés
6 szavazat
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A jogászképzésről nem tudok nyilatkozni, de én Szegedet, mint várost szeretem. Nem olyan nagy, mint Budapest, így minden relatíve könnyen és gyorsan, max. 20 perc alatt elérhető tömegközlekedéssel, de nem is olyan kicsi, hogy ne lehessen semmit csinálni és unatkozz. És szerintem nagyon szép is, és esküszöm, szerintem annyi tróger sincs itt, mint más helyeken, bár az is lehet, hogy a szegedi trógerekhez csak hozzászoktam már, és nem tűnnek fel. :D biztonságosnak is gondolom, nincs olyan része a városnak, ahol félnék egyedül lányként, se attól, hogy zaklatnának, bántanának, se attól, hogy kirabolnának.

90-100 ezer ft-ért albérlet egyedül lakva rezsivel együtt egészen biztosan nincs. Rezsi nélkül is necces, kb. 100 körül kezdődnek. Szobát viszont tuti találsz ennyiért, rezsivel együtt is.

Diákmunka lehetőség szerintem nem olyan széleskörű, de azért pár helyen el tudsz helyezkedni. A diákok nagyon nagy része a Telekomnál dolgozik telefonos ügyfélszolgálaton, állandóan keresnek munkaerőt, nagyon rugalmasan be tudod osztani az idődet, és nem túl sok a minimum se munkaidőben, amit elvárnak, ha esetleg néha kevesebb időd lenne. Ezen kívül még talán tesco, mozi, gyorséttermek, ahol sok diák van, + gyári meló, ruhaboltok, éttermek konyhai kisegítőként, felszolgálóként, szórólapozás. Felsőbb évesként lehet tudnál már találni valami jobb irodai melót is asszisztensként.

febr. 15. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
24%
Nagyon szivatósak a tanárok a KRE is...én azt mondom, hogy Győr a nyerő
febr. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!