Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi történne, ha az általános...

Mi történne, ha az általános orvosiról átmennék biológus szakra?

Figyelt kérdés

Erősen gondolkodom, hogy otthagyva az osztatlan orvosképzést, más karrierlehetőség után nézek. Sajnos elég későn sikerült rájönnöm, hogy hiba volt ebbe belevágni, de sajnos amikor felvételiztem, senki nem tudott megfelelő útmutatással segíteni a pályaválasztásban.

Amiket fontosnak tartok leszögezni:

1. A sok tanulmányi nehézség ellenére, amit az egyetem nap mint nap nyújt, én nem kiégés miatt hagynám ott, hanem mert tényleg úgy érzem, hogy nem nekem való (ezért is felfüggeszteni a tanulmányaimat egy évre próba cseresznye alapon számomra nem opció).

2. Kellő körültekintéssel fogom meghozni döntésemet, és nagyon iparkodom nem megbánni (mint ahogyan azt sem bántam meg, hogy annak idején ebbe vágtam bele, mert tényleg nagyon sokat adott számomra ez a két és fél év, hiszen a megszerzett tudás és tapasztalat már engem gyarapít egész életemben).

3. Az orvosképzés után is inkább kutatóként, mint klinikusként képzeltem el magam az utóbbi időkben. Azt látva, hogy egyes intézeteknél mennyien vannak magasabb pozíciókban is akár orvosi végzettség nélkül dolgozók, ráébredtem, hogy irreális mértékű teher a számomra pont ezt a képzést elvégezni ahhoz a minimális versenyelőnyhöz képest, amihez ez másokkal szemben juttat.

4. A szeretteim mindenben támogatnak, és bár nyilván nem fogják kitörő örömmel fogadni, ha otthagyom álmaim hivatását, de elfogadják majd és támogatnak benne, mert számukra a boldogságom és a testi-lelki jólétem többet jelent, mint egy diploma, amit esetlegesen megszerzek. (Doktori címet pedig PhD-vel is lehet szerezni. :) )

5. Nem menekülő útvonal számomra a biológia szak, hanem őszintén (állattanostul-növénytanostul) érdekel. Eddig a szakot végző/végzett ismerőseimtől jót is, rosszat is hallottam róla.

6. Nem gondolom, hogy bármelyik egyetemi szak többet vagy kevesebbet érne a másiknál, de azt tudom, hogy nekem személy szerint a Bsc biológia szakot és egy ráépülő mesterképzést könnyebb lenne teljesíteni, mint az orvosit befejezni.

Amire kíváncsi vagyok:

1. A rengeteg meglévő teljesített tantárgyam közül előreláthatólag mennyit fogadtathatnék el (gondolok itt például sikerrel abszolvált biokémia, mikrobiológia, statisztika, genetika, ... tantárgyakra, amelyek minkét szak kötelező tantárgyai közt szerepelnek)?

2. Az esetlegesen beszámított tárgyakkal mennyire rövidülne a képzési idő?

3. Az orvosi kutatásokon kívül (ami elsősorban érdekelne) milyen más elhelyezkedési lehetőségei adódnak hazánkban egy biológusnak?

4. Ti/Önök hogyan döntenétek/döntenének a helyemben? Bármilyen hasznos meglátást, személyes tapasztalatot vagy jótanácsot szívesen fogadok!

Előre is köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat! <3



febr. 28. 12:11
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Orvosit végeztem, van biológus ismerősöm is, sosem mondta hogy különösebben nehéz lett volna az egyetem. Az orvosi az egyik legnehezebb szak, egy bioszt ne hasonlítsunk már hozzá. A 2000-es évek eleje amúgy se tegnap volt...
ápr. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Mert kérdezted? Itt is írták többen, hogy továbbra is nehéz szak, hiába telt el azóta 20 év, meg jött be a kreditrendszer. Aki rendes időben, 5 év alatt csinálja meg, semmivel sem fog kevesebb terhelést kapni, főleg, ha komolyabban is szakdolgozik, max 4. éven lesz egy kis könnyebbség átmenetileg. Ahogy a kérdező sem lesz semmivel beljebb, ha átjelentkezik. Hogy ez téged ennyire meglepett, pedig csak a tájékozatlanságodról árulkodik. (Az meg már egészen más kérdés, hogy már egy levelező bsc-s is biológusnak mondja magát, meg ki lehet húzni a 3 éves képzést 6-ra is, úgy meg semelyik szak sem nehéz).
ápr. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Szögezzünk le pár dolgot. A kedves kérdező nem azért akar szakirányt váltani, mert bukás szélén áll, hanem mert rájött, hogy nem ez az ő elképzelése.

Az orvosi egyetemet az emberek túlnyomó része 18-19 évesen kezdi el, hatalmas vágyakkal, túlmisztifikált gondolatokkal teli (fehér köpeny, fonendoszkóp, menő létforma). Harmad-negyedév körül kezd csak kirajzolódni miből is áll ez, mert előtte beteget sem látsz. Akkor már kezdenek ezek az álomképek szépen szakadozni, majd diplomaszerzés után jön at arculcsapás sokaknál: ja, ez az orvoslás? Hosszú munkaórák, túlórák, álmatlan, munkával töltött éjszakák, hétvégék és ünnepnapok az orvosi szobában ülve, tiszteletlen betegek. Hatalmas felelősség a vállaidon, egy döntésed a föld alá küldhet valakit.

Ezeket a sorokat úgy írtam, hogy már pár éve dolgozó doktor vagyok és szerintem rengeteg sorstársam tudja miről beszélek. Sokan ezért váltanak szakot, mert rengeteg diák fejében téveszmék élnek az orvoslásról. Akinek ez nem a szenvedélye, élethosszig tartó “szerelme” az inkább ne válassza, ne végezze el, mert nem álommunka, nem csak a pénzről szól és a betegek nem tekintenek Istennek, sőt.


A biológus szak bizonyára nehéz, mindent lehet nagyon részletesen és profizmusig tanulni, viszont a kurrikulum átlagosan véve nehezebb egy orvosi egyetemen, bárki bármit mond. Ennek ellenére minden tiszteletem a biológusoké, akik keményen tanulnak.


Felesleges szakokat összemérni, tanuld ami téged érdekel és légy benne nagyon boldog.

ápr. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!