Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szakdolgozatban ha egy előadás...

Szakdolgozatban ha egy előadás anyagra hivatkozom ki kell írni az egyetem nevét, kart?

Figyelt kérdés
Szerintem egyértelmű, hogy melyik egyetem, melyik kar (nyilván, ahol tanulok) de nem tudom hogy elég e ha megjelölöm melyik tárgy az amire hivatkozom órai ppt-ként vagy ki kell írni az egyetem nevét, kart is hivatalosan?
márc. 3. 08:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
Egy előadás órai PPT-je csupán oktatási segédanyag, nem egy bárki számára könnyedén visszakereshető hivatalos publikáció, amire tudományos műben hivatkozni tudsz. Használd a szakirodalmat.
márc. 3. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%
Az már rég rossz ha ilyen nem hivatalos fosokra hivatkoznál.
márc. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
92%
Ez nem minősül szakirodalomnak, nem hivatkozhatsz rá.
márc. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

1: Pont, hogy az egyetemen tanultakat (is) fel kell használni.

Szerinted viccből tanultuk?!

Nyilván van benne szakirodalom, de külön kérte a konzulens, hogy LEGYEN benne jegyzetre, előadásra hivatkozva. Ne légy már ennyi maradni.

Segéganyag?! Értem, azokat csak viccből tanuljuk , az ezer éves szakirodalom a jó...

A szakdolgozati leírásban is benne, van hogy a felhasznált tudást + szakirodalmat kell bemutatni, nem hogy lehet, KELL jegyzetre, előadásanyagra hivatkozni.

Sőt még olyat is láttam aki insagramra, tik tok-ra hivatkozik, na ehhez mit szólsz 2024-ben? Maradjunk az 1990-es szakirodalomnál?! Szerintem haladjunk a korral. Az meg hogy órai előadás "csupán" segédanyag, ezt gondold át.... Minek tanuljuk? Hogy elüssük az időt ?!


2:

Nem tudom te milyen egyetemre jártál, de elég gáz, ha ilyen véleménnyel vagy a tanáraid diasoráról.

Nem véletlen tanítják, mitől lenne rossz?

Az is a tananyag, ami el lett sajátítva, miért ne használhatnám fel?

Nézz szét a mai dolgozatok között, rengetegen hivatkoznak órai jegyzetre. Nem a 90-es években vagyunk.

márc. 3. 09:50
 5/13 A kérdező kommentje:

3: Már hogyne hivatkozhatnék?

Külön kérte a konzulens, hogy legyen benne mert elvárják a bírálok, hogy amit (amiből) évekig tanultunk legyen felhasználva.

márc. 3. 09:51
 6/13 anonim ***** válasza:
87%
Akkor ha külön kérte a konzulensed, tőle kérdezd meg a hivatkozás módját.
márc. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

"Sőt még olyat is láttam aki insagramra, tik tok-ra hivatkozik, na ehhez mit szólsz 2024-ben?"


Az instagram meg a tiktok nem a minőségi tudományos diskurzus helyszíne. Ott bárki, bármit mondhat. Az jusson el az agyadig, hogy abban a pillanatban, hogy mondjuk egy ilyen lehivatkozott bejegyzést letörli az internetről aki posztolta, vagy inaktiválja a fiókját, vagy akármi, a levegőben fog lógni a te hivatkozásod. Mire a bírálóhoz jut a dolgozat, lehet, hogy már le se lehet majd ellenőrizni, mit is hivatkoztál. Ez a baj.


"Maradjunk az 1990-es szakirodalomnál?!"


? A szakirodalom nem szűnt meg létezni 1990-ben. Azóta is léteznek tudományos folyóiratok, azóta is folyamatosan publikálnak szakkönyveket. Ezekkel kell lépést tartani. A konzulensed dolga lenne szakirodalmat javasolni.


A különféle félhivatalos anyagok sem haszontalanok, de egy szakdolgozat arról szól, hogy mélyen beleásod magad a témába, de a szakirodalomba, és nem a laikusoknak szánt ismeretterjesztő anyagokba!

márc. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

6: Vasárnap?

Természetesen meg fogom kérdezni csak addig is gondoltam haladok.


7:

Nehogy már az is az én gondom legyen, hogy megszűnik egy honlap.

Rengeteg olyan hivatkozás van amit megnézek error. És? A szakdolgozat le lett adva, le lett hivatkozva. Akkor élt az a link. Engem különösebben nem érdekel, hogy megszűnt. Mellesleg ezek a régi könyvek meg el sem érhetőek sem könyvárban sem boltban... akkor hogyan kéne beszerezni?

márc. 3. 12:05
 9/13 anonim ***** válasza:
33%

"Külön kérte a konzulens, hogy legyen benne mert elvárják a bírálok, hogy amit (amiből) évekig tanultunk legyen felhasználva."


Már csak kíváncsiságból: melyik noname selejt egyetem büfészakára jársz te?


Másfelől ha ez elvárás akkor feltételezem, hogy szerepel a szakdolgozat hivatalos tájékoztatójában, hogy hogyan képzelték ezt meghivatkozni.


Éppértelmű egyetemi szakokon, ahol nem munkanélkülieket / mekis hasábsütögetőket képeznek ilyet nem tehetsz a szakdolgozatba csak és kizárólag tudományos folyóiratban publikált, lektorált és jóváhagyott művet, mivel az oktatók is olyan szinten vannak, hogy a saját kutatásuk eredményeit nem random ppt-n tartják, hanem azokat magas Impact factorú tudományos folyóiratokban publikálják.

márc. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Nem, nem szerepel és még benne sincs.

Ezer éves hivatkozási forma van fent, kb olyan maradi mint itt sokan.


De még azért sem fogom kiadni az egyetem nevét, sem a szakot.

Itt sokan csak a "büfészakkal" tudtok dobálózni, nektek minden "büfészak" .

Abszolút nem az.


Azért mert haladnak a korral és nem a 90-es évek szakirodalma csak és kizárólag ami fel lehet használni? Akkor már mindenki munkanélküli lesz?


Az lenne a gáz, ha az oktatók olyat adnának ki a kezükből, amit nem lehet felhasználni. Hálisten' nem segédtanárok tanítanak minket, hanem olyanok akik könyveket, jegyzeteket írtak. Lehet tőlük tanulni. Nem tudom te hol élsz, hogy szerinted az egyetemi anyag az csak "oktatási segédanyag". Nekünk olyan tanáraink vannak, akik olyan ppt-t adnak ki, ami megállja a helyét, még szakdolgozatban is. Nem holmi netről letöltött gagyi ppt-t, ezek szerint neked ilyen tapasztalataid vannak, te jártál rossz egyetemre (már ha jártál) nem én.

márc. 3. 16:13
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!