Nappalirol esti?

Figyelt kérdés
Érettségi előtti időszakban állok és már le is kellett adni a jelentkezést, az egyetemek szakjaira! Viszont a hatalmas meglepetés útközben egy kisbaba lett! Nem volt tervezett a kismano igy nemis irtam be levelezoi lehetoseget a megjelolt egyetemekre, de mindenkepp tovabbtanulnek termeszetesen! Esetleg nem tudjatok hogy lehetseges lenne-e esetleg a jovoben atkerni magamat levelezoire? ( tudtommal sajnos mostmar valtoztatni nem lehet a lehetosegeket)

márc. 4. 05:37
 1/3 anonim ***** válasza:
72%
Minden évben van lehetőség pótjelentkezésre, bár ekkor általában korlátozottak a lehetőségek. Mindenképp megkeresném a megcélzott egyetemet, hogy ilyen (viszonylag) rendkívüli helyzetben mik a lehetőségek.
márc. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is az lenne a legjobb, ha írnál egy emailt az egyetemnek és megérdeklődnéd.
márc. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
88%

Egyetem függő, ahová felvesznek ott érdemes aztán egyeztetni, hogy mik ilyenkor a lehetőségek.

Váratlan helyzetnek számít, úgyhogy ha nincs is átjelentkezési időszak dékáni kérelmet leadva lehet áttesznek vagy addig egyéni tantervet adnak.

Pótfelvin csak akkor tudsz jelentkezni ha a "simán" nem vesznek fel sehova, de amikor sorrend módosítás van akkor tudod törölni is a mostani jelentkezést. Annyiból nem a legjobb pótfelvételin jelentkezni levelezőre, hogy itt nem szokott lenni állami támogatásos képzés illetve egy egyetem egy szakát jelölheted csak meg.

Még opció hogy most nem tanulsz tovább, hanem egy év múlva újra jelentkezel levelezőre, újszülött mellett amúgy se lehet egy vizsgaidőszakot letolni.

márc. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!