Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az IQ-t lehet fejleszteni? Ha...

Az IQ-t lehet fejleszteni? Ha tanulok, növelhetem az IQ-mat?

Figyelt kérdés
Alacsony eredményt értem el az IQ teszten, szeretném, hogy magasabb legyen

márc. 6. 19:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor igen ha MEGÉRTED , ha bemagolsz X millió tételt dolgot az semmi . Logika sakk matek és spéci ágazatai , Rubik kocka stb fejlesztenek.
márc. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet agyra gyúrni, jól tornáztatva rááll, hogy minél kevesebb erőfeszítéssel hozzon minél jobb eredményt.
márc. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%
Bizonyos mértékig lehet. De az nem reális, hogy most 80-at mértél mondjuk és 120-ra feltornázod.
márc. 6. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
17%
Igen, bizonyos mértékig lehet, sőt több tényező is befolyásolja pl: a megfelelő alvás is hatással van rá. Én szétcsapva 2 óra alvás után másnaposan bementem IQ tesztet írni csak 154 jött ki, majd az újramérésnél már 158 amikor kipihenve érkeztem.
márc. 7. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hihető [link]
márc. 7. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Az IQ tesztekre rá lehet gyúrni, akkor jobb lesz az eredmény valamivel.


De a fluid intelligencia nem fejleszthető. Ezt mutatják a kutatások, sokan szomorúak emiatt, de attól még nem lesz valami hamis, mert nem szeretnék. Sokan azt állítják, hogy fejleszthető, ezek általában árulnak is fejlesztő módszereket.

márc. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Az IQ tesztre rá lehet gyúrni. Amúgy az IQ az egy biológiai adottság, olyan, mint amilyen. De a teszt az más kérdés.
márc. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!