Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 18 évesen ,11.-ben (nyelvi...

18 évesen ,11.-ben (nyelvi előkészitőre jártam,technikum),heti 3*8 és 2*7 óra kibírható?

Figyelt kérdés
A 8.óra 15 kor ér véget,a 7. 14 10. Azért kérdezem,mert még jóval kevesebb órám van ,de tudom majd egyszer ennyi lesz,és ez elborzazst. Mármint én emellett szeretnék sportolni ,akár heti többször ,dolgozni és még hogy az életre is maradjon időm. Meg ugye nyilván tanulni is kellene majd. Szerintetek?

márc. 8. 08:41
 1/8 anonim ***** válasza:
18 évesen este 7kor fejeztem be a napot szilencium miatt, és utána is kollégiumba kellett mennem. Nem volt könnyű, de kibírható.
márc. 8. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Sportolni tudsz majd, dolgozni felesleges, mert úgyis a gyakorlati munkahelyen leszel állandóan, az élet meg rajtad múlik leginkább. Sok, persze, de más is túléli, neked is menni fog.
márc. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem lesz gyakorlati munkahelyem,ez nem típusú képzés szerintem (pénzügyi-számciteki ügyintézőnek tanulok),csak ösztöndíjat ,ami max.59 ezer. Szóval e mellé nem ártana munka.

Így is lehetséges valahogy összehozni ,nem?

márc. 8. 13:35
 4/8 anonim ***** válasza:

Csak épp nem egyformák az emberek. Lásd, sportversenyen is mindig van egy első, meg egy utolsó. Az a 'szerintem te bírod majd' hozzáállás az duplán ostobaság, egyrészt a szervezetébe nem látni bele, másrészt a jövőbe nem látni bele. Lehet, hogy egy ideig bírni fogja, csak fél év után egy 25 évig tartó neurózisa lesz, hőemelkedéssel, fáradtságérzettel, szívdobogásérzettel.

A tanulás minősége ilyen körülmények között egészen pocsék lehet. Nem tudom, érdemes-e csupa kettessel valamit elvégezni.

márc. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igaz, akkor ott kell hagyni az egészet a g*ecibe mert lehet nem bírja.
márc. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
De szerintetek ez az óraszám soknak számít majd ,minden mellett?
márc. 8. 16:59
 7/8 A kérdező kommentje:
Mondjuk én az a típus vagyok,hogyha 6 órája van egy nap ,már azt is úgy érzi,mintha legalább 10 órát ült volna ott. Meg tényleg nekem fontos az iskolán kívüli élet (munka,sport ,szórakozás ,na meg tanulni is kéne). Mondjuk ha valaki 3 kor végez ,annak mire marad energiája?
márc. 8. 17:02
 8/8 anonim ***** válasza:

Ebben a heti 38 órában benne van a heti 5 testnevelési, az osztályfőnöki. Nem hiszem hogy az idegen nyelv is nagy gondot okozna ha egy kicsit is értelmes vagy.


A szakmai tárgyakból a marketing csak rizsa. Igaz a számvitel, meg az adózás egy picit számolósabb. Ha egyetemista leszel akkor rájössz hogy laza volt a középiskola.


Hiába állitod be úgy hogy le vagy terhelve és az agyadat is leszívják, akkor sincs igazad. Ingyen tanulsz és kapsz a szakképzés miatt ösztöndíjat, míg egy gimisnek van heti 35 órája és nem kap pénzt. Érdekes egy gimis meg tudja oldani a diákmunkát és te meg nem.

márc. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!