Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan tanuljak hatékonyabban?

Hogyan tanuljak hatékonyabban?

Figyelt kérdés
Eddig mindig óráról órára tanultam, de mostanra meguntam az egészet, úgyhogy szinte nem is tanulok, dogáknál meg inkább puskázok. Hogy vegyem rá magam a tanulásra?

márc. 11. 00:21
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Először is, döntsd el mik a céljaid. Próbáld meg azokat szem előtt tartani. Próbálj meg tanulási tervet/időbeosztást tartani, oszd be, melyik nap mennyit fogsz tanulni, tartsd ehhez magad. Próbálj ki különböző tanulási metodikákat. Van, akinek pl a tanulókártyák válnak be, van, akinek a hangos felmondás, vannak különböző módszerek, mint a Feynmann- technika, Pomodoro- módszer stb… Nekem egyébként a tanulási terv készítése és a hangos felmondás vált be legjobban. Lehet, hogy most tudsz puskázni, így úgy tűnik, jó ez így, ahogy van, de hidd el, ez nem mindig lesz így, és pokolian szar érzés az, amikor érzed magadban, hogy képes lennél valamire (feltételezem az vagy), de azért nem érsz el eredményt, mert nem tettél bele annyi munkát, amennyi kellett volna. Egyébként mindenkinek vannak nehezebb időszakai, motiválatlanság stb, de ha a fenti tanácsokból 1-2-t megfogadsz, túl lehet ezen lépni. Sok sikert!

Üdv,

egy orvostanhallgató a SOTE-ról

márc. 11. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mennyi idős vagy egyáltalán?

Mit akarsz az életben kezdeni magaddal?

Mik számodra a legfontosabb emberi értékek?

márc. 11. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!