Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Osztatlan atematikatanári...

Osztatlan atematikatanári diplomával milyen átképzési lehetőségeim vannak, ha statisztikával, adatelemzéssel szeretnék későbbiekben elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

márc. 14. 11:42
 1/4 anonim ***** válasza:
78%

Szinte bármelyik olyan mesterképzésre vagy szakirányú továbbképzésre tudsz jelentkezni, ahová Matematika BSc az elvárt előképzettség, hiszen a tárgyak túlnyomó többségét te is tanulni fogod.

Matematikus vagy alkalmazott matematikus mesterszak, biztosítási és pénzügyi matematikus mesterszak, survey statisztika mesterszak... stb.

márc. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a választ!


Most látom, sikeresen elgépeltem a kérdésemet. Utólag is elnézést ezért,

a virtuális köveknek tartom a hátam.

márc. 14. 12:14
 3/4 anonim ***** válasza:
31%
Azért arra készülj hogy egy mezei matektanár és egy Data Scientist tudása között ég és föld a különbség... Én a helyedben nem is MSc-re mennék, hanem egy informatikus BSc-t nyomnék végig, hogy az algoritmuselmélettel és programozással ne legyen gond, majd utána alkalmazott matematikus MSc-t.
márc. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
63%

Úgy alapból nem feltétlenül szükséges erre plusz mesterszakot végezned, de ha valóban jól képzett data scientist szeretnél lenni, akkor egy statisztika vagy adatelemzés mesterszak nem árt -- de nagyon jól nézd meg a tanmenetet, hogy hol és mit tanulsz. Menekülj az olyan helyekről, ahol nincs a tanmenetben sok félév haladó statisztika, többváltozós adatelemzés, bayesi modellek, regresszióanalízis, idősorelemzés stb. stb. stb. Itthon a biztosítási és pénzügymatematikai elemzés (elte/corvinus) jó, meg a survey statisztika (elte). Esetleg az alk. matek mesterszakok közül az, amelyik direkt erre van ráállva. Nagyon messziről kerüld el viszont az összes BME, Pannon, Miskolci Egyetem stb. stb. képzést, amelyek tele vannak tömve hangzatos tárgyakkal (deep learning, computer vision, NLP) megfelelő mélységű statisztika nélkül.


Öntanulásnak meg fizesd be magadat a deeplearning.ai (Andrew Ng) kurzusaira a Courserán és tolj végig párat. Illetve ess neki az ISLP könyvnek, kezdésnek jó lesz. [link]


Utána pedig van még rengeteg könyv, amiket érdemes végigrágni.

márc. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!