Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik lenne a jobb döntés?

Melyik lenne a jobb döntés?

Figyelt kérdés

Szeretnék egyetemre menni.

Nem tudom, hogy meglesznek-e a pontjaim és a nyelvvizsga döntötte volna el, hogy sikerül biztosan, de nem lett meg a nyelvvizsgám.

Túl sokba kerül a magán tanár és újra vizsgázni úgy, hogy megint lehet nem sikerül az is sok.

De az is lehet, hogy felvesznek tovább az egyetemre és akkor lenne idōm felkészülni.

Nem tudom, hogy kockáztassak-e azzal, hogy újra próbálom vagy ne.

Viszont az egyetemtōl kaptam egy papírt, hogy kaphatok ösztöndíjat (de fizetōsre megyek)


márc. 20. 15:21
 1/1 Rosenfeld Ferenc válasza:

Ilyen helyesírással biztos, hogy egyetemre mész? Úgy értem, még ha mérnöknek is mész, azért kicsit adhatnál erre a magyar nyelvre.

Na de, menj biztosra. Tanulj arra a vizsgára, add meg érte, amit kér a magántanár és a nyelvvizsga díjra se sajnáld. Ha sikerül, akkor az tiszta haszon. A tudás nem vész el, elvileg a nyelvtudásodból (és a szakmádból) fogsz megélni. Tehát felkészül, megcsinálod és felvesznek. Egyetemen úgy is tanulnod kell nyelvet. Ha még nincs megfelelő, magabiztos tudásod, akkor azért, ha meg már van, akkor úgy is belekezdesz egy másik nyelvbe és akkor pedig azért. Szerintem.

márc. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!