Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Be lehet hozni a matek lemarad...

Be lehet hozni a matek lemaradásomat? Jó jegyeket szeretnék érettségin.

Figyelt kérdés
Sajnos az egész általános iskolai anyagot újra kéne tanulnom.
márc. 21. 19:22
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

hát nem sok időd maradt, de ennyi idő alatt szerintem középszintű matekra simán felkészülhetsz


Tévhit, hogy általánostól kellene kezdened, csak beseggelni a lehetséges feladatokat és felismerni, hogy mi-mi. Viszont egy magántanárt javasolnék

márc. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
77%

A helyedben inkább a korábbi matematika érettségi I. részeit oldanám meg. Azokat nagyon könnyű megcsinálni és ellenőrizni. Youtube videós magyarázatok is vannak.


Ha minden sötét akkor meg a különtanárt javaslom.

márc. 22. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Retkes Péternek vannak video, csomo benne szerepel az erettsegiben es area tokeletesek hogy megertsd a feladat logikajat. Utana mar tudsz mas feladatokat is keresni hozza a tankonyvedben, korabbi erettsegi feladatok kozott is.

Szerintem ezen kivul nezd at az oszthatosagi szabalyokat, szorzast, elso es masodfoku egyenleteket, tanuld meg a teruletet es keruletet kiszamolni (segit a kesobbi tergeometrias feladatoknal), legy tisztaban azert a mertekegysegekkel is. Mik vannak meg.. halmazos feladatokat is talalhatsz altalanos iskolas szinten is, arra toneletes hogy meglegyen az alap es utana a kozepsulis feladatok mar menni fognak. Logaritmusrol, szamsorozatokrol, vektorokrol is van a Retkes Peternek videoja. Biztos par dolgot kihagytam.

Nem olyan sok ez, ha napi szinten mindig csinalsz par feladatot. Ami nehezebben megy, hagysz ra 2-3 napot es mikor ujra megnezed a feladatot sokkal erthetobbnek fogod erezni. Es mindig ismetelj!

márc. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!