Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes lenne gépészmérnöki...

Érdemes lenne gépészmérnöki után mérnökinformatikusit végezni?

Figyelt kérdés

Alap és mesterszakot is végeztem gépészmérnökként, a Dunaújvárosi Egyetemen, majd végrehajtottam ugyanitt egy Minőségirányítási szakmérnök posztgraduláris képzést, majd már közben elkezdtem dolgozni egy cégnél, ahol most is vagyok, immáron, a gyakorlati időmmel (duális képzés volt mind), már 8 éve.

Felajánlották viszont a cégtől, hogy bizonyos papírok miatt szükség lenne arra, hogy valaki mérnökinformatikusi diplomát szerezzen, erre pedig megtalálták a Gábor Dénes Egyetemet. Tulajdonképpen fizetnék hogy csináljam és a fizetésem is némiképp emelkedne miatta, ennek ellenére szkeptikus vagyok, hogy van e tényleges értelme.


Szerintetek mennyire lenne egy mérnökinformatikus BSC használható a CNC szakirányos gépészmérnök diplomáim mellé?

Megéri elvégezni szerintetek a 250.000 forintos fizetésemelésért szeptembertől? ugye plusz tanulási időt is bele kell ebbe kalkulálni.

Mennyire nehéz ez a műintézmény, így, hogy papírért küld csak a cég?



ápr. 2. 11:20
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
A Gábor Dénes egy papírgyár, szal szerintem megéri.
ápr. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Van közvetlen tapasztalatod? Minden érdekelne.
ápr. 2. 11:35
 3/9 anonim ***** válasza:
20%
Szerintem ami megéri: egy adattudomány mesterszak. A matek alapod megvan hozzá, és az adattudomány egy remek terület.
ápr. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én azt értem, de most azért nem fognak nekem plusz fizut meg támogatást adni, és ha nem nagyon muszáj nem végzek el random dolgokat.
ápr. 2. 12:40
 5/9 anonim ***** válasza:
20%

Akkor miért nem üzemmérnök informatikus (Bprof)?

Az rövidebb, egyszerűbb és ha a nevéből kiindulva bármi köze van az "üzemhez" talán még közelebb is áll a gyártáshoz és a CNC gépekhez.

Én egyébként inkább mechatronikai mérnökit végeznék a gépész mellé, ha egy CNC-s üzemben dolgozok és azokkal kell foglalkoznom.

De nagy fiú vagy már, el tudod dönteni magadtól is.

Egybéként általánosságban elmondható, hogy iparban szerzett munkatapasztalat többszörösét éri bármilyen Bsc-s végzettségnek.

ápr. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Mégegyszer leírom, ez az EGY lehetőség van, nincs másik.

A kérdés arra reflektál, szakmai szempontból érdemes e elvégezni, megéri e órákat belefektetni ilyen emelésért?

Nem fogok magamtól valamit csak úgy elkezdeni, csak ha garantáltan megtérül, ez a lehetőség van, nem más, ez az egy, erre szól a kérdés, aki erre nem tud válaszolni, lepontozom.

ápr. 2. 16:01
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nos erre pont te tudod a választ. Megnézed a tantervet, az óraszámot. Kikalkulálod, hogy a benti munkádhoz képest mennyi plusz időt jelent ez neked, és hány éven át lesz hasznod belőle, nemcsak a jelenlegi emelésed, hanem a későbbi álláslehetőségek szempontjából is.

Mi nem tudhatjuk mennyi ambíció szorult beléd.

Ha csak az emelést lerakod lesz évi 2.5 misid meg egy diplomád ingyen. De ha neked ez kevéske, akkor csücsülj a babérjaidon.

ápr. 2. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
85%

"ugye plusz tanulási időt is bele kell ebbe kalkulálni."


Milyen plusz tanulási időt akarsz te belekalkulálni egy Gábor Dénes Egyetemen? Nagyobb tehetséges igényel megbukni a vizsgán mint átmenni, ha le tudod írni helyesen a nevedet a lapra gyakorlatilag megvan a kettesed olyan egy színvonaltalan selejt intézmény. Arra tökéletes hogy ha csak a papír kell, tudás nem, mert másra nem jó. Az pedig kifejezetten jó ha ezt fizetik is és még emelést is kapsz mellé.

ápr. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem megéri. Ez már jelentősebb fizetésemelés lenne, ráadásul lesz még egy diplomád, amit nem vehetnek el tőled. Ki tudja, lehet majd a későbbiekben tudod használni a mérnökinformatikusi végzettséged, talán pont általa fog megnyílni egy jó lehetőség.
ápr. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!