Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy számítják a pontokat az...

Hogy számítják a pontokat az egyetemi felvételin, ha van felsőoktatási szakképesítésből oklevelem? Illetve, az oklevél kiváltja-e az emelt érettségit?

Figyelt kérdés

Kalkulátoroknál ezt nem lehet beállítani..

Segítségeket köszönöm!



ápr. 7. 23:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Meg kellene nézni az adott egyetem felvételi tájékoztatójában.

Sok egyetem honlapjan fent van részeltesen mi, hány pontot ér.

Sőt van egyetem, amelyik saját pontszámító kalkulátort csinált és ott is látható, hogy mivel lehet plusz pontot szerezni.

A kiváltásról még nem hallottam, az adott karon kellene érdeklődni.

ápr. 8. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi találtam róla információt. Bár nem tudom jól gondolom-e. A szak felvételi jelentkezéséhez vagy emelt érettségi kell vagy felsőfokú képzést igazoló oklevél. És az oklevélnek saját beszámítási lehetősége van.

Pl. én így képzelem el ezt a számítást.. Ugye írták, hogy jó érdemű oklevél esetén 360 pont érvényesíthető. És ehhez még hozzá jönnek az intézményi pontok, amiket a kar adhat.. Pl. OKJ-vel (amennyiben jeles a bizonyítvány) +50 pont szerezhető. Így ha jól számolom talán 410 pont jön ki nekem.. De ebbe nem vagyok biztos, lehet nem jól gondolom.. Esetleg valaki tudna saját tapasztalatból írni valami véleményt?

ápr. 8. 11:03
 3/5 anonim ***** válasza:

Figyu! Írd le, névtelen vagy úgyis, hogy melyik egyetem, melyik szaka és akkor tudunk valamit okoskodni. :)

Persze a legbiztosabb az lenne, ha a kar TO-jának tennéd fel a kérdést, e-mailben.

ápr. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Eszembe jutott egy jobb!

Van érettségi csoport a fészen.

Ott is lehet névtelenül kérdést kiírni.

Több esélyed van, hogy találsz hasonló helyzetben lévő embert, mint itt. :)

ápr. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Debreceni Egyetem Pénzügy- számvitel szak

Majd Facebookon is utána járok ennek. Köszönöm!

ápr. 8. 11:59

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!