Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nem jött be a szak ahova...

Nem jött be a szak ahova felvettek és újrafelvételiznék, mit lehet ilyenkor tenni? (részletek lenn)

Figyelt kérdés

A helyzet az hogy elkezdtem idén egy szakot az egyetemen, de rákellett jönnöm, hogy nem fekszik annyira, mint hittem, és szeretnék jövőre felvételizni egy másik helyre.


Több dolog is érdekelne ezzel kapcsolatban, legfőbbképp az, hogy meg lehet-e azt csinálni hogy mondjuk nem járok be órákra, nem sikerülnek a vizsgáim, de a hallgatói jogviszonyom továbbra is megmarad? Szóval meddig lehet ebben elmenni? Mert nem zavarna ha mondjuk megbuknék, mivel jövőre már úgy se ide járok, viszont a jogviszony jó lenne ha megmaradna, hogy legalább az árvaellátást kapjuk továbbra is.

Nem tudom mennyire volt érthető, köszi előre is a segítséget!


2010. okt. 27. 15:57
 1/4 anonim ***** válasza:
A jelenlegi hallgatói jogviszonyod január végéig tart elvileg. Ha tehát szimplán nem jársz előadásokra, akkor sincs gond. A gyakorlatokon ellenben kötelező a részvétel, általában 3 hiányzás után nem kapsz gyakjegyet, de még mindig nincs különösebb szankció. Szóval, szerintem a félév végéig még lesz hallgatói jogviszonyod. A következő félévre be kell iratkozni, amit csak bizonyos számú teljesített kredit után lehet csak, ergo, ha nincsenek meg a gyakjegyeid és nem vizsgázol, akkor nem tudsz beiratkozni.
2010. okt. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, még egy kérdésem lenne, tegyük fel ebben a félévben mondjuk 2 tárgyból nem járok már be többet gyakorlatra, és nem mehetek belőlük vizsgázni... Az nem von maga után semmi különösebb szankciót igaz, azonkívül hogy nem vehetem fel következő félévben az azokra épülő tárgyakat?
2010. okt. 27. 18:57
 3/4 anonim ***** válasza:
ha van megszerzett kredited (legalább 1) és tárgyfelvételkor veszel fel tárgyat második félévre, akkor egész éven át megmarad a jogviszonyod. közben persze februárban felvételizel újra. nem is gondolnád, hogy ez mennyire gyakori dolog.
2010. okt. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Tudtommal nem von maga után semmilyen szankciót, ha nem jársz be, pusztán kapsz egy kampót félév végén, s a gyakorlathoz esetleg tartozó elméleti vizsgára sem mehetsz. Viszont azt mindenképpen nézd meg a TVSZ-ben, hogy mennyi kreditet kell teljesítened ahhoz, hogy a következő félévre is be tudj iratkozni, mert a min. 1 nekem kevésnek tűnik. Iskolafüggő, hogy mennyi az alsó határ.
2010. okt. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!