Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen típusú emelt biosz...

Milyen típusú emelt biosz érettségi várható most, 2024-ben? Tényleg ennyire megváltoznak a típusfeladatok?

Figyelt kérdés
Nyilván senki sem tudja megmondani, miket fognak kérdezni. Kiadták ugye az új követelményeket és feladattípusokat, amik nagyban eltérnek az előző évek érettségijeinek szerkezetétől. Én ezeket az újabb kiadványokat oldottam és gyakoroltam inkább, az előző évek feladatlapjaiból kevesebbet csináltam. Viszont most egy kicsit elkezdtem félni, hogy mi van akkor ha mégsem teljesen vezetik be most azonnal ezeket az új feladattípusokat, hanem még inkább a régebbi szerint állítják össze. Mit gondoltok, tényleg rögtön ilyen nagy változás lesz, vagy hasonló maradhat az érettségi? Biosz emeltesek, ti hogy készültök?

ápr. 23. 01:04
 1/2 anonim válasza:
51%
Abból kiindulva, hogy a régebbi tanmenet szerint érettségizők (6 osztályosok) a tavalyi előrehozott érettségiknél nem ugyanazt a feladatlapot kapták, mint a NAT2020-asok, szerintem biztos lesz változás. Lehet nem olyan lényeges még, de azzal csak jól járhatsz szerintem, ha az újfajta érettségire készülsz, mert az nehezebbnek tűnik idáig. Mi például sajnos nem tanultunk számolásokat annyira.
ápr. 23. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Én sem igazán! Ez is problémásabb nálam sajnos, viszont én azt tapasztaltam, hogy a régi érettségikben kicsit összetettebb meg nehezebb számolások voltak. Ha jól tudom az elmúlt 5-6 évben nem nagyon volt számolásos feladat, de most eléggé elképzelhető hogy lesz.

Én októberben már csináltam belőle egy előrehozott közepet, és nem ilyen volt még a szerkezete, de mégis más volt mint a régi, és nehéz is. Tartok most ettől, hogy elrontom, mert sok múlhat rajta.

ápr. 23. 14:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!